Egyharmadnyi fölény=Volán-győzelem

A MOL Liga és az OB1 rajtja előtt, a felkészülés utolsó szakaszában az Újpesti TE együttesét fogadta az Alba Volán SC jégkorong csapata. A fehérváriak ebben a felállásban legfeljebb a honi pontvadászat rájátszásában találkozik az Újpesttel, hiszen a kék-fehérek EBEL-keretének nagy része nem korcsolyázhat jégre a MOL-Ligában. Alba Volán SC – Újpesti TE 6–3 (1-0, 1-2, 4-1)
2008.09.09. 21:46 |

A mérkőzés elején gyorsan egymásnak estek a felek, mindkét oldalon volt dolguk a kapusoknak. Az újpesti lendület aztán alábbhagyott, s ezt a hatodik perc elején Sofron István használta ki, vezetéshez juttatta a Volánt. A gól után is a hazaiak voltak aktívabbak, az UTE csupán néhány kontrából veszélyeztetett. Ocskayék azon bánkódhattak, hogy az emberelőnyökkel nem tudtak mit kezdeni, így az első szünetre csak egygólos előnnyel vonulhattak.

A középső periódusban sem úgy muzsikált a Volán gépezete, mint ahogy az szólamozott az elmúlt idény néhány EBEL-mérkőzésén. A 24. percben a lilák betaláltak Hetényi ketrecébe, de Árkovics játékvezető nem látta a gólvonal mögött a pakkot, így nem adta meg a találatot. Néhány másodperccel később aztán a sors igazságot szolgáltatott, mert a buli után rögtön egyenlített az UTE, Berta Ákos talált a hálóba, 1-1. A folytatásban sem igazán kerekedett felül a kék-fehér együttes a szlovák légiósokkal megerősített fővárosi gárdán, pedig lehetőség adódott bőven a gólszerzésre. Sikerült kivédekezni egy kettős emberhátrányt is, majd aztán a 38. percben végre sikerült gólra váltani egy fórt. Kovács Csaba alapvonal mögül visszacsúsztatott korongját vágta a ketrecbe a Volán új kanadaija, Nathan Martz, ismét az Albánál az előny. A gól után Forsyth felült Sikorcin provokációjára, és 10 percre kiiktatta magát a játékból, így a büntetőpadról nézhette, hogy az éppen Fehérvárról a Megyeri útra igazolt Németh Ádám Péter korongja átvánszorog a gólvonalon, 2-2.

A záró harmad elején még mindig haloványan hokizott a Volán, Ocskay kísérletét követően Martz kiállítása után már fordított is az UTE: Vlado Dubek volt eredményes. A harmadik újpesti találat feltüzelte a hazaiakat, és onnantól már nem volt köze a meccshez a lilamezes együttesnek. A Volán sorozatban használta ki emberelőnyeit, a 45. perc elején Palkovics Krisztián egyenlített, 3-3, majd 56 másodperc elteltével Vaszjunyin Artyom juttatta veetéshez a hazai csapatot. A 47. percben Ocskayíhozta helyzetbe Vaszjunyin, aki saját maga második találatával alakította az állást 5-3-ra. Az 53. percben zárszóként Kovács Csaba és Nathan Martz megmozdulásából a kanadai légiós mattolta Nemcak kapust, beállítva a 6-3-as végeredményt. A véghajrában is növelhette volna előnyét az Alba Volán, de ekkor már nem lehetett hibára kényszeríteni a szlovák hálóőrt. Az Alba Volán igazolva a felkészülési mérkőzések statisztikáit, az utolsó harmadbeli játékával nyerte meg az Újpest elleni összecsapást.

Alba Volán SC – Újpesti TE 6–3 (1-0, 1-2, 4-1)

Székesfehérvár, 300 néző
 Vezette: Árkovics (Stadler, Márkus)

AV: Hetényi – Tokaji (1), Byström, Hegyi, Ocskay (1), Palkovics 1 (ee), Horváth A. (2), Forsyth, Kovács (2), Jackson, Martz 2 (egyik ee), Jobb, Ondrejcik, Vaszjunyin 2 (mindkettő ee), Fekete, Sofron 1, Nagy (1), Fekti, Tóth. Vezetőedző: Ted Sator

UTE: Palko – Hüffner, Kordisz, Borbás (1), Horváth D., Michalek, Markó, Szepessy, Jankovics, Virág, Dubek 1 (ee), Németh Á. 1, Zlocha, Berta 1, Straussz, Harmati, Roczanov, Kadlubjak, Rafaj, Sikorcin, Rufus, Nemcak (kapus). Vezetőedző: Pék György

Kiállítások: 16 perc + 10 p. fegyelmi (Forsyth) ill. 28 perc + 10 perc fegyelmi (Sikorcin)