Egygólos előnyt szerzett az FC Fehérvár az UEFA-Kupában

17 évnyi távolmaradás után lépett pályára ismét az UEFA-Kupában a székesfehérvári labdarúgócsapat. A bajnoki bronzérmes, és Magyar-Kupa-győztes FC Fehérvár együttese a város elismeréseként Warvasovszky Tihamér polgármestertől és dr. Világosi Gábor sportbizottsági elnöktől vehette át a "Székesfehérvár Sportjáért"-díjat, így ünnepi keretek között indulhatott útjára a labda a nemzetközi kupában. A Videoton utódjaként szereplő FC Fehérvár a kazah bajnokság negyedik helyén álló Kairat Almaty együttesét fogadta az UEFA-Kupa előseljetezőjében. FC Fehérvár - Kairat Almaty 1-0 (1-0) (képek a mérkőzésről)

2006.07.14. 06:43 |
 17 évnyi távolmaradás után lépett pályára ismét az UEFA-Kupában a székesfehérvári labdarúgócsapat. A Videoton utódjaként szereplő FC Fehérvár a kazah bajnokság negyedik helyén álló Kairat Almaty együttesét fogadta az UEFA-Kupa előseljetezőjében, és minimális előnyt szerzett a július 27.-i visszavágóra. (képek a mérkőzésről)

Már a mérkőzés elején fel lehetett fedezni az idény elejére utaló jeleket a fehérváriak játékán, a 7. percben a hazája pontvadászatának kellős közepén ténykedő kazah gárda veszélyeztetett. Nem kellett túlságosan megijedni a Kairat „erejétől”, egy perccel később Dvéri Zsolt 16 méterről lőtte ki a jobb felső sarkot. 5000 fehérvári szurkoló ugrott talpra, 1-0 ide! A folytatásban Dvéri ismét veszélyeztetett, majd Mario Bozic is kacérkodott a gólszerzéssel, valamint Karpenko is célba vette a magyar kaput, azonban maradt a szünetre az egygólos hazai vezetés.

A második félidőben feljavult az alma ata-i csapat játéka, a piros-kékek pedig visszahúzódtak, így előfordult, hogy percekig a Vidi térfelén pattogott a labda. A játékrész elején Dvéri Zsolt meghúzódott, le kellett cserélni, de a középpályás sérülése nem súlyos KovácsTibor doktor szerint a visszavágón már játszhat. A kazah alakulat többet birtokolta a labdát, irányította a játékot, azonban csupán egy alkalommal kerültek közel a vendégek a fehérvári kapuhoz, ekkor pedig a Daniel Tudor távozása után elsőszámú kapussá előlépett Sebők Zsolt hárított. A mérkőzés hajrájában még Bozic lövése tévesztett célt mintegy tíz centivel, így maradt az 1-0-ás fehérvári diadal.

Az FC Fehérvár teljesítette alapvető célkitűzését, nem kapott gólt és nyert az előselejtező első felvonásán, de az borítékolható, hogy kegyetlenül nehéz visszavágó vár Kuttorékra Alma Atában, ahol elővételben már elkelt az összes – 35 ezer – belépő a július 27.-i, Kairat Almaty – FC Fehérvár összecsapásra...