Egygólos drámai vereség a rangadón

Az NB1-es női kézilabda bajnokság rangadóján a Cornexi-Alcoa-HSB Holding drámai küzdelemben vereséget szenvedett a Ferencvárostól. Az idei első hazai összecsapáson teltház várta a csapatokat a Köfém csarnokban. A mérkőzés folyamán hol egyik, hol másik csapat vezetett, de a fálidők hajrái az FTC-nek sikerültek jobban. A Ferencváros utolsó másodpercben lőtt góljával vitte el a két pontot Fehérvárról. Cornexi-Alcoa-HSB Holding - FTC 27-28 (15-15)

2005.09.09. 20:15 |

Az első percekben a Fradi irányított, majd 4-2-es vendégvezetés után felpörgött a Cornexi, és hamar megfordította az állást. Egészen a félidő hajrájáig vezetett a hazai alakulat - volt olyan pillanat, amikor három gól volt a fehérváriak előnye -  de a szünetre mégis 15-15-ös állásnál vonultak a felek.
 Fordulás után a Cornexi-Alcoa szerényebb játékot produkált, mint tette azt az első játékrészben, Tápaiék sokat hibáztak támadásban, de meg kell jegyezni, a Dobrovits-Tájok játékvezetői páros sem pályafutása legjobb bíráskodását mutatta be. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, s a vége előtt egy perccel a hazaiaknál volt az előny, de a Fradi egyenlített. A Cornexi elhibázta utolsó akcióját, míg a Tóth Tímea vezette FTC ezt nem tette meg, s a drámai végjátékban egygólos vendéggyőzelem született.

CORNEXI-ALCOA-HSB HOLDING - FTC 27-28 (15-15)
 Székesfehérvár, 2000 néző
 Vezette: Dobrovits, Tájok

Cornexi: Sugár - Kenyeres 3, Tápai 6(3), Siti 5, Vijunaite, Kordyuk 4, Balogh 4(1), csere: Fekete (kapus), Kiss, Lőw, Szabó 1, Õri, Pádár 1, Brigovácz 3. vezetőedző: Szabó Edina

FTC: Pastrovits - Kirsner 4, Tóth T. 8(2), Szucsánszky 3, Uhrakova 3(3), Laluska, Mravikova 2, csere: Harisova (kapus),  Szamoránszky P. 1, Szamoránszky A., Valovics, Kamper 2, Kovács V., Németh H. 5(1)

Kiállítások: 6 ill. 6 perc