-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
Egyeztető tárgyalások a kis- és középvállalkozások segítéséről a Városházán
A fehérvári kis- és középvállalkozások segítéséről tárgyaltak a Regionális Munkaügyi Központ, a Regionális Képzőközpont, a Vállalkozói Központ és a Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány, illetve a Munkaerőpiaci Partnerség program vezetői a Városházán. A fórumot a város polgármestere Warvasovszky Tihamér hívta össze, hogy tárgyaljanak az előbb említett intézmények által nyújtott lehetőségekről.
2008.11.07. 16:15 |
A fehérvári kis- és középvállalkozások segítéséről tárgyaltak a Regionális Munkaügyi Központ, a Regionális Képzőközpont, a Vállalkozói Központ és a Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány, illetve a Munkaerőpiaci Partnerség program vezetői a Városházán. A fórumot a város polgármestere Warvasovszky Tihamér hívta össze, hogy tárgyaljanak az előbb említett intézmények által nyújtott lehetőségekről.

A város polgármestere azért hívta össze a fórumot, hogy a megváltozott gazdasági helyzetről tárgyaljanak a kis- és középvállalkozásokat segítő szervezetekkel. Dr. Tóth Ferenc a Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány vezetője a Jeremy program által nyújtható 10 milliós kisvállalkozói hitelről beszélt, melynek kétéves halasztott fizetési feltétele és 7 százalék alatti kamatterhe van. Schindler Rózsa a regionális képzőközpont vezetője kiemelte, hogy 60 millióval több a képzésekre fordítható keret, mint tavaly. A város polgármestere kiemelte, hogy hasonló egyeztetéseket mostantól havonta lesznek a Városházán.

Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy a tárgyaláson résztvevő szervezetekkel napi kapcsolatban lesznek, hogy bármilyen, a város gazdaságát érintő információt a lehető leggyorsabban eljuttassák egymáshoz.

Máthé Ferenc a Munkaügyi Központ Székesfehérvári Kirendeltségének vezetője arról beszélt, hogy a válság a munkanélküliségi rátában még nem érezteti hatását. Kiemelte, hogy nagyobb leépítésről nem érkezett jelzés a fehérvári kirendeltségéhez.
Annus István a Vállalkozói Központ vezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy munkanélkülivé vált emberek kezdő vállalkozását a központ ingyenes infrastruktúra használattal támogatja. Reményét fejezte ki, hogy nem a kilencvenes évek eleji munkaerőpiaci helyzettel kell majd szembenézni.

A város polgármestere azért hívta össze a fórumot, hogy a megváltozott gazdasági helyzetről tárgyaljanak a kis- és középvállalkozásokat segítő szervezetekkel. Dr. Tóth Ferenc a Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány vezetője a Jeremy program által nyújtható 10 milliós kisvállalkozói hitelről beszélt, melynek kétéves halasztott fizetési feltétele és 7 százalék alatti kamatterhe van. Schindler Rózsa a regionális képzőközpont vezetője kiemelte, hogy 60 millióval több a képzésekre fordítható keret, mint tavaly. A város polgármestere kiemelte, hogy hasonló egyeztetéseket mostantól havonta lesznek a Városházán.

Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy a tárgyaláson résztvevő szervezetekkel napi kapcsolatban lesznek, hogy bármilyen, a város gazdaságát érintő információt a lehető leggyorsabban eljuttassák egymáshoz.

Máthé Ferenc a Munkaügyi Központ Székesfehérvári Kirendeltségének vezetője arról beszélt, hogy a válság a munkanélküliségi rátában még nem érezteti hatását. Kiemelte, hogy nagyobb leépítésről nem érkezett jelzés a fehérvári kirendeltségéhez.
Annus István a Vállalkozói Központ vezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy munkanélkülivé vált emberek kezdő vállalkozását a központ ingyenes infrastruktúra használattal támogatja. Reményét fejezte ki, hogy nem a kilencvenes évek eleji munkaerőpiaci helyzettel kell majd szembenézni.