-
Palacsinta Péntek
Folytatódott pénteken a vízivárosi hagyomány, a tanévkezdés előtti utolsó pénteken palacsintázni hívták a gyerekeket a LISZI Iroda elé. Nagyon sok óvodás és iskolás állt sorba, hogy csemegézzen a különféle ízű finomságból. A Palacsinta Péntek töretlen népszerűsége arra ösztönöz, hogy jövőre is legyen folytatás! – mondta a helyszínen Patik Ferenc, Víziváros önkormányzati képviselője.
2026.08.28. -
Hétfőn nyit az uszoda
A nyár utolsó napjaiban érdemes még kihasználni a Városi Strand lehetőségeit, amely az iskolai időszak előtti utolsó héten is várja a fürdőzni és kikapcsolódni vágyókat. Az idei strandszezon augusztus 30-án, vasárnap ér véget.
2026.08.28. -
Nyárbúcsúztató vasárnap
Zenés, táncos programmal búcsúztatják a nyári szünetet a Sziget utca – Tolnai utca közötti központi parkban a vakáció utolsó előtti napján. Augusztus 30-án, vasárnap 13.30 órától a színpadon zenekarok szórakoztatják a közönséget, a gyerekeket ugrálóvár, körhinta, kézműves foglalkozások várják.
2026.08.28. -
Heti betevő és tanszeradomány
Az augusztus 30-i ételosztás alkalmával nemcsak tartós élelmiszerrel, süteménnyel és gyümölccsel, hanem új vagy jó állapotban lévő, használt tanszerekkel is segíthetik a jószándékúak a Fehérvári Heti Betevő vendégeit. A kéthetente ételosztást vállaló önkéntesek a nyár utolsó hónapjában az élelmiszeradomány mellett szeretnék a rászoruló családok gyermekeinek iskolakezdését megkönnyíteni. A kezdeményezéshez magánszemélyek és vállalatok is csatlakozhatnak.
2026.08.28.
Egyél jót és tegyél jót! – Jótékonysági sütivásár vasárnap Milláért
Tavaly decemberben kezdődött a kétéves Milla és családja kálváriája.
Január elején sok-sok vizsgálat után rosszindulatú lágyrész daganatot diagnosztizáltak a kislánynál, aki már túl van több műtéten és kemoterápiás kezelésen, ami jelenleg is tart. Az öttagú család életét a betegség teljes egészében megváltoztatta. A kedves, jó kedvű, huncut Milla nagy HŐS, aki óriási akarattal és kitartással néz szembe az akadályokkal, ám a gyógyulás útján nemcsak neki, a családjának is szüksége van a segítségre.
Az érdekükben fogott össze a fehérváriak közössége, hogy egy jótékonysági sütivásárral támogassák a bátor kis harcost és családját.
Június 16-án, vasárnap 9 és 15 óra között a VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Ház ad otthont az eseménynek. A jótékonysági rendezvényhez több kézműves, alkotó és művész is csatlakozott. Andi bohóc műsora 10 órakor kezdődik, majd 11 órától papírszínház meseelőadás lesz. 12 órakor a Megadance Székesfehérvári Táncszínház Egyesület csapata lép színpadra, majd 12.30 órakor kezdődik Váradi Eszter Sára zenés műsora. A Vörösmarty Színház színművésze műsorvezetőként maga is csatlakozott a szervezők munkájához.
A felajánlott, vasárnap árusítható kézműves termékeket június 14-én, pénteken 16 óráig lehet leadni a Vörösmarty Színház jegyirodájában és a művelődési ház portáján. A süteményeket június 16-án, vasárnap reggel a VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Házba várják a szervezők. Akik pénzadománnyal szeretnének és tudnak segíteni, ők utalással tehetik meg az alábbi adatokkal:
Név: Cseréné Drankovits Zita
OTP bank 11773360-01529933
Közlemény: Adomány Milla