-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Egyedülálló együttműködési megállapodás a Közép-dunántúli Régió városai között a turizmus fejlesztéséért
Együttműködési megállapodást kötöttek ma délelőtt Veszprémben a „Királyi Városok”. Székesfehérvár, Esztergom, Tata és Veszprém közös turisztikai fejlesztési célokat tűztek maguk elé. Az ünnepélyes keretek között aláírt megállapodás tartalmazza a regionális tematikus út kialakításának igényét és az összehangolt marketing feladatokat is. Székesfehérváron a Nemzeti Emlékhely és a Prépostsági Múzeum, a Fő utca rekonstrukció és a 16 századi miniváros megvalósítása is a tervek között szerepel. Az aláírási ceremónián elhangzott, hogy a városok együttműködése nem jelenti azt, hogy más települések nem szerepelnek a programban. Mindegyik város polgármestere kiemelte, hogy készek bármikor együttműködni a program sikeressége érdekében.
2007.04.13. 14:34 |
Együttműködési megállapodást kötöttek ma délelőtt Veszprémben a „Királyi Városok”. Székesfehérvár, Esztergom, Tata és Veszprém közös turisztikai fejlesztési célokat tűztek maguk elé. Az ünnepélyes keretek között aláírt megállapodás tartalmazza a regionális tematikus út kialakításának igényét és az összehangolt marketing feladatokat is. Székesfehérváron a Nemzeti Emlékhely és a Prépostsági Múzeum, a Fő utca rekonstrukció és a 16 századi miniváros megvalósítása is a tervek között szerepel.
A Közép-Dunántúli Régió „Királyi Városok” című integrált turisztikai fejlesztése a 2007-2013 közötti fejlesztési időszak legjelentősebb vonzerő-fejlesztési programja, amely Esztergom, Tata, Székesfehérvár és Veszprém városok nagyobb, mozaikszerűen illeszkedő turisztikai célú fejlesztéseit öleli fel.

Az együttműködési megállapodás aláírását Veszprém város részéről Debreczenyi János polgármester annak érdekében kezdeményezte, hogy a kiemelten kezelt turisztikai elképzelések egy nagyobb kínálatba illeszkedve a pályázati úton történő támogatás esélyeit is megnövelve erősíthessék egymást. A régiós együttműködés kerete ugyanakkor alkalmat teremt egymás projektjeinek megismerésére és a közös vonások kihangsúlyozására, a kulturális kapcsolatok ápolására.
Az eseményen Székesfehérvár polgármestere a közös kulturális gyökerek szerepét hangsúlyozta. „Amikor régióról beszélünk, nem csak a jelenről és a jövőről kell gondolkodni, hanem a történelmi múltról is, történelmi emlékeink bemutatásáról, ápolásáról.” – emelte ki Warvasovszky Tihamér polgármester, majd hozzátette: „az a projekt, amit mi hoztunk az együttműködésbe: egy királyi séta, egy időutazás az ezeréves városban, Szent István városában.” A Székesfehérvári projektben fő elemei közé tartozik a Nemzeti Emlékhely és Bazilika Múzeum kialakítása, ezen kívül fény és hanghatásokkal is felidéznék a történelmi múltat a Városház téren. A projekt keretében kerülne sor a Fő utca teljes díszkövezésére is, majd a Magyar Király Szálló mellett elhaladva a turisták a Vidámpark felé vehetnék az irányt, ahol a XVI. századi Székesfehérvár makettje fogadja majd őket. Ennek köszönhetően azokat az épületeket is megtekinthetik, amelyek ma már csak történelem könyvekben láthatók.
Az együttműködési megállapodás aláírása alkalmából beszédet mondott Debreczenyi János, Veszprém polgármestere, Pál Béla, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács Elnöke, Michl József, Tata Város Polgármestere és Esztergom alpolgármestere is. Tatán a belváros rehabilitációja és az Eszterházi kastély felújítása szerepel a tervek között, Veszprémben a Vár tövében komplex turisztikai kínálatbővítés a terv, Esztergomban pedig működő török fürdőt építenének és a Kis Duna sétányt valósítanák meg.
Az aláírási ceremónián elhangzott, hogy a városok együttműködése nem jelenti azt, hogy más települések nem szerepelnek a programban. Mindegyik város polgármestere kiemelte, hogy készek bármikor együttműködni a program sikeressége érdekében.
A Közép-Dunántúli Régió „Királyi Városok” című integrált turisztikai fejlesztése a 2007-2013 közötti fejlesztési időszak legjelentősebb vonzerő-fejlesztési programja, amely Esztergom, Tata, Székesfehérvár és Veszprém városok nagyobb, mozaikszerűen illeszkedő turisztikai célú fejlesztéseit öleli fel.

Az együttműködési megállapodás aláírását Veszprém város részéről Debreczenyi János polgármester annak érdekében kezdeményezte, hogy a kiemelten kezelt turisztikai elképzelések egy nagyobb kínálatba illeszkedve a pályázati úton történő támogatás esélyeit is megnövelve erősíthessék egymást. A régiós együttműködés kerete ugyanakkor alkalmat teremt egymás projektjeinek megismerésére és a közös vonások kihangsúlyozására, a kulturális kapcsolatok ápolására.
Az eseményen Székesfehérvár polgármestere a közös kulturális gyökerek szerepét hangsúlyozta. „Amikor régióról beszélünk, nem csak a jelenről és a jövőről kell gondolkodni, hanem a történelmi múltról is, történelmi emlékeink bemutatásáról, ápolásáról.” – emelte ki Warvasovszky Tihamér polgármester, majd hozzátette: „az a projekt, amit mi hoztunk az együttműködésbe: egy királyi séta, egy időutazás az ezeréves városban, Szent István városában.” A Székesfehérvári projektben fő elemei közé tartozik a Nemzeti Emlékhely és Bazilika Múzeum kialakítása, ezen kívül fény és hanghatásokkal is felidéznék a történelmi múltat a Városház téren. A projekt keretében kerülne sor a Fő utca teljes díszkövezésére is, majd a Magyar Király Szálló mellett elhaladva a turisták a Vidámpark felé vehetnék az irányt, ahol a XVI. századi Székesfehérvár makettje fogadja majd őket. Ennek köszönhetően azokat az épületeket is megtekinthetik, amelyek ma már csak történelem könyvekben láthatók.
Az együttműködési megállapodás aláírása alkalmából beszédet mondott Debreczenyi János, Veszprém polgármestere, Pál Béla, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács Elnöke, Michl József, Tata Város Polgármestere és Esztergom alpolgármestere is. Tatán a belváros rehabilitációja és az Eszterházi kastély felújítása szerepel a tervek között, Veszprémben a Vár tövében komplex turisztikai kínálatbővítés a terv, Esztergomban pedig működő török fürdőt építenének és a Kis Duna sétányt valósítanák meg.Az aláírási ceremónián elhangzott, hogy a városok együttműködése nem jelenti azt, hogy más települések nem szerepelnek a programban. Mindegyik város polgármestere kiemelte, hogy készek bármikor együttműködni a program sikeressége érdekében.