-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Egy nap alatt 150-200 tonna sót szórnak ki a város útjaira
Székesfehérváron a tömegközlekedés gond nélkül megindult csütörtökön reggel, havas, hókásás, latyakos utakon lehet közlekedni. A Depónia gépei egész éjszaka dolgoztak, hogy megtisztítság a város útjait. Fejér megyében is gond nélkül lehet közlekedni téli körülmények között kaptunk tájékoztatást a Fejér Megyei Közútkezelőtől. A tegnapi napon, mint ahogy az havazáskor lenni szokott 150-200 tonna sót szórtak ki a járdákra és az utakra - mondta Pintér Milán a Depónia útfenntartási vezetője.
Székesfehérváron a tömegközlekedés gond nélkül megindult csütörtökön reggel, havas, hókásás, latyakos utakon lehet közlekedni. A Depónia gépei egész éjszaka dolgoztak, hogy megtisztítság a város útjait. Fejér megyében is gond nélkül lehet közlekedni téli körülmények között kaptunk tájékoztatást a Fejér Megyei Közútkezelőtől. A tegnapi napon, mint ahogy az havazáskor lenni szokott 150-200 tonna sót szórtak ki a járdákra és az utakra - mondta Pintér Milán a Depónia útfenntartási vezetője.
Minden út járható, de hóátfúvásokra kell számítani!
A Közútkezelő KHT tájékoztatása szerint az éjszaka folyamán 30 munkagép dolgozott Fejér megyében, így minden út járható. Mivel a reggeli órákban megélénkült az észak-nyugati szél, ezért a kelet-nyugati irányú utakon hóátfúvásokra kell számítani. A közútkezelők jelenleg is folyamatosan takarítják a fő- és mellékutakat, melyeket vékony rétegben hókása borít.
Megyénkben személyi sérüléses balesetről 08.00 óráig nem érkezett bejelentés. Az Alba Volán információja szerint a buszok átlagosan 5-10 percet késnek, járatkimaradásuk nincsen.
A MÁV inform tájékoztatása szerint a Vas és Zala megyéből érkező személyvonatok esetében 35-40 perces, míg a többi járat tekintetében 15-20 perces késésre lehet számítani. Fejér megyében járatkimaradás nincsen.
Vezessenek óvatosan!