Egy lőtt góllal nehéz hokimeccset nyerni, ki is kapott a Volán

A Dornbirn legyőzése után Klagenfurtban próbált jó sorozatot építeni a Fehérvár AV19, de a rekordbajnok otthonában sem nyílt ki a fehérvári gólcsap... A szoros mérkőzésen csak egyszer talált be a Volán, amelynek gondja van a gólszerzéssel a szezonban. Ennek pedig vereség lett vége Klagenfurtban.
2017.10.08. 21:52 |

A mérkőzésről a jegkorongblog.hu tudósított:
Sajnos elég gyorsan vezetést szerzett a KAC, Lundmark már az 5. percben betalált. Az első harmadban nem sikerült egyenlíteni, a második húsz perc pedig rémálomszerűen indult. Talbot emberhátrányból növelte a hazaiak előnyét. A korong éppen csak átment Rajna Miklóson, de a videózás megerősítette a játékvezetőket abban, hogy teljes terjedelmével áthaladt a pakk a vonalon. 2-0. Szerencsére a múlt meccsen a gólgyártásba belelendült finn Luttinen emberelőnyös találatával sikerült megakadályozni, hogy idő előtt eldőljön a mérkőzés, a 26. percben 2-1 állt a táblán.

Ám újabb találatot már nem tudott bevinni a Fehérvár. Benoit Laporte csapata a szezon első 10 EBEL-mérkőzésén 20 gólt lőtt, a 2 gólos átlag a legalacsonyabb az egész ligában. És ezen az ínségen egyelőre a szezon közben érkezett Antonin Manavian és Hári János sem segített.

Ezúttal hiába harcolt az egyenlítésért a Fehérvár, a hajrára fordulva Strong betalált, és az 54. percben szerzett gólja eldöntötte a mérkőzést, 3-1-re nyert a KAC.

Benoit Laporte vezetőedző értékelése a fehervarav19.hu klubhonlapon:
Harmadik mérkőzésünket játszottuk hat napon belül, és a mai mérkőzés korábbi kezdése sem nekünk kedvezett. Ugyan a srácok keményen dolgoztak, de látszott, hogy a hétórás buszút rányomta a bélyegét a teljesítményre. A mai mérkőzésen összességében ez volt a különbség a két csapat között, a hazaiak fejben sokkal frissebbek voltak, mint mi. Az első gólunk egy egyéni hibából született, majd előnyben is kaptunk egyet. Az emberelőnyünk sem működött úgy ma, ahogy kellett volna, és bár egy ilyen helyzetből szereztünk gólt, ha még egy lehetőséget értékesítünk, egyenlíthettünk volna, vagy akár meg is fordíthattuk volna a mérkőzést.

Klagenfurt AC - Fehérvár AV19 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
Gl.: Lundmark, Talbot, Strong, illetve Luttinen.