Egy lépés a bronz felé: rossz kezdés után jól hajrázott az Alba

Az első negyedben érezhető volt a koncentrálás hiánya az Albacomp Fehérvár játékán, de a másodikban már jól védekezett és fordított a csapat. A Körmend elleni bronzcsata első meccse végül az utolsó öt percben dőlt el, nyertek Simonék és vezetnek a párharcban.
2012.05.17. 22:12 |
Az első negyedben érezhető volt a koncentrálás hiánya az Albacomp Fehérvár játékán, de a másodikban már jól védekezett és fordított a csapat. A Körmend elleni bronzcsata első meccse végül az utolsó öt percben dőlt el, nyertek Simonék és vezetnek a két győzelemig tartó párharcban.

Hanga Ádám nagy ováció közepette dobta fel a labdát - a tavalyi kedvenc először járt Alba-meccsen, mióta Spanyolországba szerződött. A körmendiekkel beszélgetve a meccs előtt úgy tűnt, nekik maguknak is kérdéses, a játékukban meghatározó két amerikai, Bell és Townes milyen produkcióval rukkol elő - a harmadik, English esetében nem volt kérdés, mert sérülés miatt át sem öltözött. Egykori dombóvári edzőjével., Braniszlav Dzuniccsal beszélgetett, majd leült a padra és megnézte, csapattársai hogyan nyerik meg az első negyedet. Főleg Ferencz tripláinak köszönhették, és annak, hogy kifejezetten sok második, harmadik, olykor negyedik esélyt hagyott nekik a támadólepattanókra nem figyelő Albacomp. Rengeteg hiba volt a játékban, ebből a kezdetben pontosabban támadó Körmend jött ki jobban. Hollisnak előbb lett két személyije, mint egy pontja, de főleg a védekezés volt szellős hazai oldalon. Az első negyed utáni kis szünet jól jött Dzunicsnak, hogy összekapja a társaságot, és talán a fiúk is ráéreztek, illene felpörögni. El-Amin és Chism kosaraival, valamint a sokkal agresszívebbé váló védekezéssel fordított az Albacomp Fehérvár.
Szünet után maradt a távolság a két csapat között, és a színvonal sem emelkedett. Igaz, a küzdésre nem lehetett panasz. Bell belejött ott, jobbak lettek a kinti dobások itt - közben változatlanul sok volt az eladott labda, olykor oda-vissza rohangáltak miatta a csapatok. El-Amin hol elesett, hol két labdát adott el pár másodpercen belül - hol meg emberről dobott sistergős hármast... Az utolsó negyed előtt sem volt nagyobb a különbség, mint félidőben. A záró játékrész viszont sokkal jobban sikerült az Albának, már több volt a lepattanó, Townes elfáradva ziccereket rontott, a másik oldalon ellenben Supola is betalált kintről, és amikor nyolcra, majd tízre növelte előnyét a Fehérvár, már minden kivédekezett támadás a győzelmet vetítette előre. Végül tizenegy ponttal nyertek Kellerék, így vasárnap Körmenden akár megszerezhetik a bronzérmet.

Albacomp Fehérvár - Fortress- Lami-Véd Körmend 75-64 (17-24, 19-9, 15-15, 24-16)
Albacomp: Simon 14/3, El-Amin 20/6, Hollis 15/6, Keller Á. 9, Chism 10. Csere: Bódi 2, Hendlein, Supola 5/3, Juhos.

(fotók: Simon Erika)