Egy híján harminc ponttal kapott ki Pakson az Alba Fehérvár

Dzunics Braniszlav száz pont fölé jutott korábbi csapata ellen. A Paks extrán dobott és megérdemelt győzelmet aratott, az Alba 29 ponttal maradt alul és sorozatban harmadik idegenbeli mérkőzésén szenvedett vereséget.
2020.01.11. 20:05 |

Nyolc másodperc után triplával köszönt be a Fehérvárnak Kiss Raul, ami jelezte a Paks elszántságát, ami az egész meccsen jellemezte az Alba korábbi sikeredzője csapatát. Már az első negyedben is agresszívan védekeztek a tolnaiak, de ekkor még tartotta magát az Alba. Legalábbis egy ideig, mert az első tíz perc végére már néggyel ment a Paks.

Sok eladott labda jellemezte a Fehérvárt a második negyedben is, a Paks pedig kihasználta ellenfele megingását és kimagasló dobószázalékot produkálva faképnél hagyta. Az Albából a félidőig gyakorlatilag Guytonon kívül szinte senki nem dobott pontosan, az amerikai tizenhárom pontot termelt, Ljubicic például ötöt... Huszonhárom lett a különbség a nagyszünetre.

Viszont remekül fogott hozzá a differencia csökkentéséhez az Alba, a második félidő első három percében 5-0-ás rohammal zárkózott. Többször is szép játékkal rukkolt elő Jesus Ramirez csapata, de érdemben mégsem tudta csökkenteni a különbséget, körülbelül közte hússzal peregtek a másodpercek, de a harmad hajrájára a többi között triplákkal és Lóránt Péter pontjaival megint begyújtotta a rakétákat a Paks. Jó volt látni a fehérváriak fiatalja Lukács Norbert zsákolását, azt már kevésbé, amit az eredményjelző mutatott a harmadik játékrész végén: 79-55.

Amint az Alba éledezni kezdett a Paks rögtön extrázott, így továbbra sem csökkenhetett a különbség. Némi intermezzoval: Csupkovics és Evans röpke összetűzésével kezdődött a negyedik negyed, előbbi mehetett is zuhanyozni. Sajnos az egész Alba hidegzuhanyt kapott: egy híján harminc ponttal nyert a Paks.

Paksi Atomerőmű SE - Alba Fehérvár 109-80 (26-22) (34-15) (19-18) (30-25)

Alba Fehérvár: Molnár 7, Govens 7 (3), Guyton 13 (9), Lukács 2, Csupkovics 9 (6), Markovics 7, Ljubicic 7 (3), Mcduffie 20, Csorvási 8, Takács M..