Egy góllal kapott ki a Videoton Zalaegerszegen

Hazai pályán tartotta a három pontot a ZTE együttese a Videoton ellen az Arany Ászok Liga 25. fordulójában. A legutóbbi kupamérkőzéshez hasonlóan 1-0-ra győzött a kék-fehér gárda. A kék-fehérek a második játékrészben sokkal több helyzetet alakítottak ki, és akár több góllal is nyerhettek volna a kiállítást követően kissé szétzilálódott vendég védelem mellett. Csank János a mérkőzés után elmondta, hogy az első félidőben meg nem adott Medved találat döntően befolyásolta a végeredményt, míg Tóth Balázs kiállítása után már nem tudott ujítani csapata.

2004.04.22. 09:37 |

Zalaegerszegi TE-Videoton FCF 1-0 (0-0)
Zalaegerszeg, 1500 néző
Vezette: Solymosi (Szabó R., Bóna)

ZTE: Varga Z.-Kocsárdi, Sebők V., Balog Cs., Szamosi-Nagy L., Ljubojevics (Vincze O. 46. perc), Molnár B.-Koplárovics (Král 74. perc), Sebők J., Waltner (Sabo 87. perc)
Vezetőedző: Gellei Imre

Videoton FCF: Tudor-Fehér A.(Tereánszki-Tóth 72. perc), Vochin, Pantics, Koller-Hercegfalvi, Tóth B., Szabó T., Kóczián-Magasföldi, Medved (Savu 74. perc)
Vezetőedző: Csank János

Gólszerző: Waltner

Sárga lapok: Sebők J., Szamosi illetve Medved, Tóth B., Kóczián
Piros lap: Tóth B.

Zalai helyzettel kezdődött a találkozó. A 4. percben Koplárovics szögletét fejelték ki a piros-kék védők, erre Szamosi csapott le, és 13 méterről keresztbe lőtte a labdát. Egy perc múlva Hercegfalvi ütközött össze Vargával az ötösön, elesett, ám Solymosi továbbot intett.
A 12. percben Nagy L. Sebők J.-hez játszott, aki Waltnerhez játszott, a visszaadott labdáról azonban a kecsegtető helyzetben levő Sebők J. lemaradt. A 19. percben Hercegfalvi egy kipattanó labdára csapott le, kapu mellé lőtt.
A 24. percben Hercegfalvi beadása után Medved fejelt kapura, Varga a gólvonal előtt még megszerezte a labdát. A 31. percben Magasföldi váratlanul lövésre szánta el magát, és labdája éppen csak a jobb felső sarok mellet csúszott el.
A játékrész végén a hazai publikum éles füttykoncerttel nemtetszését fejezte ki a mutatott játékért, tegyük hozzá volt alapja a bírálatnak.
A fordulás után Kocsárdi az 50. percben 24 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.
Az 56. percben megszületett a hazaiak vezető találata. Sebők J. szöktette a jobbösszekötő helyén felbukkanó Waltnert, aki szép mozdulattal a kapu jobb oldalába bombázott 1-0
A 60. percben Medved látványosan visszasarkalta a labdát Hercegfalvi elé, aki 6 méterről eléggé kifacsart helyzetből lőtt, de Varga szépen védett. A 67. percben Kocsárdi szöktette a balszélen felfutó Koplárovicsot, beadását a gólra éhes Waltner elől az utolsó pillanatban kaparintotta meg Tudor. Jóformán még egy perc sem telt el, amikor Tóth B. könnyelműen hazaadott, labdájára Vincze O. csapott le, lövése a kifutó Tudorról szögletre pattant. Tóth B. az akciót követően reklamált, Solymosi ezt nehezen tolerálta, és elővette a sárgát, amelybőlé már egyet kiosztott a középpályásnak. Így tíz főre fogyatkozott a Vidi.
A 78. percben Kocsárdi 25 méteres lövését Tudor a levegőben úszva hárította. A 83. percben Sebők J. kényszerítőzött Vincze Ottóval, a csatár a visszakapott labdával a bal kapufát találta telibe. A 88. percben Molnár B. szerelte Szabó T.-t a pálya közepén, Sebők J.-hez játszott, ő pedig 13 méterről lőtt, de Tudor a helyén volt. A 90. percben ismét a kapufa mentette meg a fehérváriakat a góltól. Sebők J. átadása után Vincze O. törhetett kapura, ellőtte a kifutó Tudor mellett a labdát a zalai középpályás, de a jobb kapufa hárított.
A rendes játékidő letelte után, a 93. Percben Szabó T. 24 méterről kapura küldött szabadrúgását Varga nagy bravúrral védte.

A kék-fehérek a második játékrészben sokkal több helyzetet alakítottak ki, és akár több góllal is nyerhettek volna a kiállítást követően kissé szétzilálódott vendég védelem mellett.
Csank János a mérkőzés után elmondta, hogy az első félidőben meg nem adott Medved találat döntően befolyásolta a végeredményt, míg Tóth Balázs kiállítása után már nem tudott ujítani csapata.