Egy gól és más semmi - Unalmas meccsen nyert az FCF

Egy gól és más semmi. Röviden így jellemezhető a labdarúgó NB1 hetedik fordulója előtti tabella 8. helyén álló FC Fehérvár és a 14. Dunakanyar-Vác összecsapása, vagy inkább randevúja. A csíkosmezes fehérváriak kezdték aktívabban a mérkőzést – nem is csoda, hiszen a Vidi a kötelező győzelem reményében fogadta az újoncot - , és a 9. percben a csapatkapitány Kuttor Attila került helyzetbe. A kaput senki sem veszélyeztette igazán, egészen a 13. percig, amikor is Lattenstein Norbert juttatta előnyhöz a Dvérit, Kollert, Horváth Gábort, Vinczét, Dajicot, Nagy Dánielt is nélkülözö Vidit... FC Fehérvár - Dunakanyar Vác 1-0 (1-0)
2006.09.23. 23:04 |
vidilogosport2006_01.jpg Egy gól és más semmi. Röviden így jellemezhető a labdarúgó NB1 hetedik fordulója előtti tabella 8. helyén álló FC Fehérvár és a 14. Dunakanyar-Vác összecsapása, vagy inkább randevúja. A csíkosmezes fehérváriak kezdték aktívabban a mérkőzést – nem is csoda, hiszen a Vidi a kötelező győzelem reményében fogadta az újoncot - , és a 9. percben a csapatkapitány Kuttor Attila került helyzetbe. A kaput senki sem veszélyeztette igazán, egészen a 13. percig, amikor is Lattenstein Norbert juttatta előnyhöz a Dvérit, Kollert, Horváth Gábort, Vinczét, Dajicot, Nagy Dánielt is nélkülözö Vidit.

A középpályás 22 méterről eresztett meg jól eltalát löketet Farkas Balázs passzát követően, a labda pedig védhetetlenül vágódott a váci kapu bal felső sarkába. Remek találat, de ekkor még ki gondolta volna, hogy utoljára tapsolhatott a publikum. Nem sokkal később Svintek lövését védte Sebők kapus, egyébként pedig a hazaiak irányítottak, a Vác csupán elvétve lépte át a felezővonalat. Az FC Fehérvár 1-0-ás vezetésével zárult első félidőt követően egy jobb és pörgősebb folytatásban bízott a 2000-es publikum, azonban csalódniuk kellett a szurkolóknak. Rendkívül unalmas folytatás követte a szünetet, csak Györök oldalhálója, Schwarcz fejese, no meg a rengeteg hiba és eladott labda búzdította a szemlélődőtt valamilyen érzelemkifejtésre. A találkozó hajrájában aztán a cserékkel felfrissülő Vác kétszer is helyzetbe került, de Laskai hat méterről a kapu fölé, Rob pedig Sebők kapusba lőtte a labdát, így a végére maradt az 1-0-ás fehérvári győzelem. A három pont öröme és Lattenstein pazar találata kivételével a piros-kék csapatok csatája gyors feledésre ítéltetett...

FC Fehérvár – Dunakanyar-Vác 1-0 (1-0)

Sóstói Stadion, 2000 néző
 Vezette: Szabó S. (Tóth, dr. Varga)

FCF: Sebők – Csizmadia, Fehér, Kuttor, Mohl – Lattenstein (Bozic, 69.p.), Farkas B., Schwarcz – Györök (Terjék, 91.p.), Sitku (Horváth F., 69.p.), Alumona. Vezetőedző: Csertői Aurél

Vác: Köteles – Gáspár, Udvari, Kovács, Kunzo – Farkas (Rob, szünet), Svintek, Sinkó (Vén, 75.p.), Laskai – Kulcsár (Palásthy, 67.p.), Szabó. Vezetőedző: Gergely Károly

Gól: Lattenstein, 13.p.

Sárga lap: 1-1

Szögletarány: 8-3