-
Izgalmakban gazdag sporthét
A MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata tovább küzd a bajnoki címért az Extraliga döntőjében. A Videoton FC Fehérvár Szentlőrincre, az Alba Fehérvár KC Budaörsre utazik és igazi amerikaifutball-fesztiválra várja a szurkolókat május 10-én, vasárnap a Fehérvár Enthroners.
2026.05.07. -
Nyert az Alba Fehérvár
Sopronban is győzött az Alba Fehérvár kosárlabdacsapa, ezzel megnyerte a két nyert meccsig tartó párharcot. A székesfehérvári alakulat a folytatásban az ötödik helyért lép pályára, ahol vagy a Honvéddal vagy a DEAC-cal találkozik.Sopron KC - Alba Fehérvár 96-102 (17-29, 35-33, 22-19, 22-21)
2026.05.05. -
Nyílt nap az ARAK-nál
Az atlétika különböző versenyszámaival, valamint a tájfutás alapjaival ismerkedhettek gyerekek és szüleik az Alba Regia Atlétikai Klub nyílt napján. A program célja a sportolás népszerűsítése volt.
2026.05.06. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29.
Egy gól döntött a IV. korcsoportos városi foci diákolimpia döntőjében
Szerda délután játszották le a 2015/2016. tanévi IV. korcsoportos fiú kispályás foci diákolimpiai bajnokság városi döntőjét. A hármas fináléban a Ciszterci Szent István Gimnázium, a Vasvári Pál Gimnázium és a Kossuth Lajos Általános Iskola fiataljai léptek pályára. A tornát végül a Kossuth Iskola diákjai nyerték meg jobb gólkülönbségüknek köszönhetően.
2016.03.18. 13:48 |
Szerda délután játszották le a 2015/2016. tanévi IV. korcsoportos fiú kispályás foci diákolimpiai bajnokság városi döntőjét. A hármas fináléban a Ciszterci Szent István Gimnázium, a Vasvári Pál Gimnázium és a Kossuth Lajos Általános Iskola fiataljai léptek pályára. A tornát végül a Kossuth Iskola diákjai nyerték meg jobb gólkülönbségüknek köszönhetően.

Három iskola csapata került be a IV. korcsoportosok kispályás labdarúgó városi diákolimpia döntőjébe. A kétszer 15 perces mérkőzéseket a Sóstói Stadion fedett, műfüves csarnokában játszották le. A hármas finálé látványos megmozdulásokat és drámai végjátékot hozott. Az első összecsapáson a cisztercis diákok önbizalomnövelő 5-1-es sikerrel indítottak a Vasvári Pál Gimnáziummal szemben – ekkor még nem tudhatták, hogy az egyetlen bekapott gólnak hatalmas jelentősége lesz a végelszámolásnál.
A folytatásban megint nagykülönbségű vereséget szenvedtek a vasváris tanulók. A döntő második meccsén a Kossuth Lajos Általános Iskola 7-8. osztályos focistái könnyed, 5-0-s győzelmet értek el. Ezzel eldőlt, hogy a bronzérmet a Vasvári Pál Gimnázium tanulói szerezték meg. A nap utolsó találkozóján az aranyéremért csapott össze a Ciszterci Szent István Gimnázium a Kossuth Lajos Általános Iskola. A mindent eldöntő meccs 2-2-es döntetlen hozott, így jobb gólkülönbségével a Kossuth Lajos Általános Iskola hódította el az aranyérmet, s jutott be a megyei döntőbe. A döntőt követően a szoros eredmény miatt a városi második helyezett Ciszterci Szent István Gimnázium csapata jelezte szándékát, hogy kérelmet nyújt be a diákolimpia megyei döntőjében való indulásra. Az eredményhirdetésen a végső győztes csapat kupát és érmet, míg a második és harmadik helyezett csapat érmet kapott.