-
Mikulás tollas torna lesz szombaton
Idén is megrendezi hagyományos amatőr tollaslabdaversenyét december 6-án a Seregélyesi Pelikán DSE. Minden korosztályból várják a nevezéseket. A verseny délelőtt 9 órakor kezdődik majd a Seregélyesi Baptista Általános Iskola és AMI tornacsarnokában. Nevezni a helyszínen és előzetesen is lehet.
2025.12.05. -
MÁV Előre győzelem Budapesten
Budapesten, a Pénzügyőr SE otthonában játszott csütörtökön este Magyar Kupa mérkőzést a MÁV Előre Foxconn csapata. A fehérvári alakulat ezúttal is sikeresen vette az akadályt és sima háromszettes győzelemmel távozott a fővárosból. Pénzügyőr SE - MÁV Előre Foxconn 0-3 (17-25, 18-25, 19-25)
2025.12.04. -
Skate Fehérvár a MET Arénában
A MET Aréna ismét rangos nemzetközi műkorcsolya-versenynek ad otthont: vasárnapig tart a Skate Fehérvár, a European Criterium sorozat második állomása. A verseny csütörtökön kezdődött el.
2025.12.05. -
Fehérvári házaspár a SportBarátokban
Zárórészéhez érkezett a népszerű SportBarátok beszélgetéssorozat 2025-ben. Vakler Lajos vendégei ezúttal egy nemzetközileg is ismert és elismert házaspár Pánczél Anikó és Abkarovits Géza voltak.
2025.12.04.
Egy félidő alatt eldőlt, simán verte a DEAC a tartalékos Albát
Stark és a lebetegedő Vojvoda nélkül az első perctől esélytelen volt Debrecenben az Alba. A fehérvári kosarasok az első két negyedben 60 pontot kaptak, szünet után csak kozmetikázni tudtak az eredményen az addigra kiengedő DEAC ellen.
DEAC - Alba Fehérvár 88-73
Hőemelkedése miatt Vojvoda Dávid sem állhatott Dejan Mihevc vezetőedző redelkezésére, az amerikai irányító, Stark után így újabb pontfelelős és kulcsember esett ki a rotációból. Kettejük hiányát minden csapat megérezné, az más kérdés, hogy így sem kellett volna két negyed alatt 60 pontot kapni. A fehérvári védekezés erélytelensége a támadás tanácstalanságával párosult, így egy félidő alatt simán lerendezte a meccset az előszezonban az Alba által amúgy legyőzött Debrecen.
Pesze a hazaiak a bajnokság egyik döntőesélyes csapatát alkotják és otthon a teljes Alba ellen is esélyesek lettek volna. Most azt is megtehették, hogy a harmadik és negyedik negyedben kevésbé koncentráljanak, így Pongó, Laksa és Steele kosaraival kicsit felzárkózott az Fehérvár. A vége azonban így is sima vereség lett, a Falco elleni meccs után immár a második a bajnokságban.
DEAC - Alba Fehérvár 88-73 (34-21, 26-13, 14-20, 14-19)
Alba: Balsay 4, Mulalics -, Lukács 9, Laksa 15/6, Steele 16/3. Cserék: Pongó 13, Takács Mi. 5/3, Szabó 7/3, Omenaka 4.
