Egy arany, két ezüst, két bronz és egy ötödik helyezés a junior-ifi ökölvívó bajnokságról

A Fehérvár Küzdősport Egyesület Ökölvívó Szakosztályának hat versenyzője indult az összevont országos junior-ifi ökölvívó bajnokságon, Debrecenben. Junior korcsoportban Nagy Evelin (57 kg) arany,-, Balogh Bálint (66 kg) bronz,- Németh Zsolt (70 kg) 5., és Tóth Adrián (75 kg), ezüst,- míg ifiben Major Milán (64 kg) bronz,- és Zsoldos Virág (+81 kg) ezüstérmet szerzett.
2020.10.24. 13:48 |

„Felkészülésünket rengeteg nehézség akadályozta, de a versenyzőink mindent megtettek amit a jelenleg kialakult helyzet megengedett. A Debrecenben megrendezett megmérettetés, egyben az Európa-bajnokságra való kvalifikációs lehetőség is volt.

Igazán kiemelkedő teljesítményt Tóth Adrián és Nagy Evelin nyújtott. Evelin bajnok lett, így nagy valószínűséggel utazhat az EB-re.

Evelin ökölvívása kiemelkedett a junior női mezőnyből; éretten, szépen és hatékonyan bunyózott. Tóth Adrián korcsoportot és súlycsoportot is váltott 2019-hez képest, tavaly 65 kg-ban nyerte meg a serdülő országos bajnokságot, idén pedig 75 kg-ban bokszolt, de így is csak a döntőben talált legyőzőre, így második helyezett lett.

Zsoldos Virág a szívével tudott eljutni a döntőig és ott is nagy csatára késztette válogatott ellenfelét, de sajnos alul maradt így ő is második lett.

Balogh Bálint minden győzelmét első menetes kiütéssel abszolválta, de az elődöntőben sajnos alulmaradt, így ő bronzéremmel térhetett haza. Major Milán profi ökölvívókat is zavarba hozó technikai elemeket felsorakoztatva harcolt, de az elődöntőben ő is vereséget szenvedett, ezért neki is meg kellett elégednie a bronzéremmel.” - értékelt Turós Arnold, a Fehérvár Küzdősport Egyesület vezetője és a serdülő válogatott szövetségi edzője.