-
Elkészült a nyári beültetés
A Virágóra beültetésénél fő szempont volt idén is, hogy ne csak az órakereten belül, hanem az azon kívüli területen is, amennyire csak lehetséges, egy nagy virágtengert alakítsanak ki. Ehhez ötezer darabvirágpalántát ültettek el hétfőn és kedden a kertészek.
2026.05.05. -
Nagyok a Kicsikért!
Tizedik alkalommal rendezik meg a Nagyok a Kicsikért Jótékonysági Fesztivált. Május 9-én, szombaton egész nap ingyenes koncertekkel, sport- és gyermekprogramokkal várnak mindenkit a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központban. A helyszínen befolyt összeget a Fejér Megye Gyermekeiért Alapítványnak ajánlják fel.
2026.05.04. -
Aszály miatt aggódik az agrárium
Riasztóan alacsony a talaj víztartalma. Ökológiai katasztrófát nem, de súlyos károkat okozhat az a súlyos aszály, ami az egész országot érinti.
2026.05.05. -
Új időszámítás kezdődött
Tovább folytatódott a Tarsoly Ifjúságért Egyesület Európa Klubja. Az érdeklődőknek ez alkalommal Tóth Zoltán választási és közigazgatási szakértő tartott érdekes előadást.
2026.05.05.
Duplájára nőtt az influenzások száma Székesfehérváron és környékén is
Több mint a duplájára nőtt az influenzaszerű megbetegedések száma egy hét alatt Fejér megye székesfehérvári, abai, enyingi és gárdonyi kistérségében – közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) kistérségi tiszti főorvosa kedden. A legtöbben a 10-14 éves korosztályból betegedtek meg. Közülük magas lázzal, izom- és végtagfájdalommal, s egyéb, influenzaszerű tünetekkel a múlt héten négyszer annyian fordultak orvoshoz, mint az előző héten – mondta Almási Ferenc.
2011.02.01. 19:38 |
Több mint a duplájára nőtt az influenzaszerű megbetegedések száma egy hét alatt Fejér megye székesfehérvári, abai, enyingi és gárdonyi kistérségében – közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) kistérségi tiszti főorvosa kedden. A legtöbben a 10-14 éves korosztályból betegedtek meg. Közülük magas lázzal, izom- és végtagfájdalommal, s egyéb, influenzaszerű tünetekkel a múlt héten négyszer annyian fordultak orvoshoz, mint az előző héten – mondta el Almási Ferenc. Több mint a kétszeresére nőtt egy hét alatt a 15-24 éves, valamint a 6-9 éves korosztályhoz tartozó betegek száma. A legkisebb mértékben a 60 éven felülieket érintette az influenza.
A betegek száma annak ellenére nőtt, hogy a háziorvosok betegforgalma számszerűen nem emelkedett. A fertőzések elkerülése érdekében Fejér megye valamennyi kórházában látogatási tilalom van érvényben. Újabb gyermekintézményt azonban nem kellett bezárni. Zámolyon, ahol a múlt héten kedden a hiányzók magas száma miatt tanítási szünetet rendelt el az iskola igazgatója, a hét elején megkezdődött a tanítás.