Az 50 feletti generáció digitális készségeinek fejlesztése a célja az eDigiStars kezdeményezésnek

Számos kihívás van a Duna makrorégióban amelyekkel ideje szembenéznünk: elöregedő társadalom, versenyképesség csökkenés és foglalkoztathatósági problémák, a szakképzett munkaerő hiánya a digitális területeken. A székesfehérvári Innoskart Digitális Klaszter vezető partnersége alatt megvalósuló, 8 Duna menti országot érintő eDigiStars kezdeményezés az 50 feletti generáció digitális készségeinek fejlesztésével veszi fel a harcot a nehézségekkel.
2021.07.21. 11:50 |
Az 50 feletti generáció digitális készségeinek fejlesztése a célja az eDigiStars kezdeményezésnek

Igazi szakmai összefogás ez: szakképző, felnőttképző szervezetek, munkaügyi hivatalok, hátrányos helyzetű célcsoportokkal foglalkozó civil szervezetek, önkormányzatok, kereskedelmi és iparkamarák, valamint gazdaságfejlesztő szervezetek együtt nyújtanak lehetőséget a digitális kompetenciák erősítésére a munkaerőpiacon háttérbe szorulók számára.

A 8 ország szakértőinek iránymutatásával kidolgozott képzésekre várják a digitális átállás folyamatában érintett vállalkozások HR osztályainak, valamit digitális készségeik erősítésére vágyó 50 feletti munkavállalók jelentkezését. A program szenior résztevői minősítéssel rendelkező, szakavatott, versenyképes munkavállalóvá válnak.

Csatlakozni az eDigiStars közösséghez és tájékozódni az ősszel induló képzésekről az innoskart@innoskart.hu e-mail címen lehet.

Gazdaság

  1. A fiatalokra épít a FIVOSZ

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) Fejér vármegyei szervezete tovább erősíti közösségét: Tóth Zita személyében új alelnökkel bővül a csapat, amelynek célja változatlanul a fiatal vállalkozók támogatása, edukációja és közösségbe szervezése.

    2026.05.01.
  2. Partnerségi megállapodás

    Együttműködési megállapodást kötött a Fejér Vármegyei Mérnöki Kamara és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Pro Albensis Üzleti Szolgáltató Nonprofit Kft. közreműködésével. A szakmai rendezvények kölcsönös támogatása, közös egyetemi programok szervezése, valamint pályaorientációs együttműködés is része annak a partnerségi törekvésnek, amely újabb lendületet adhat Fejér vármegye gazdasági és műszaki életének.

    2026.04.25.
  3. Lányok napja a robotika világában

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara idén is csatlakozott a Lányok Napja országos programhoz. Interaktív előadások, kvízjátékok várták a 12 év feletti résztvevőket, hogy megismerhessék a 21. század informatikai, mérnöki és menedzsment kihívásait. A közel harmincfős csapat betekintett az egyetemen folyó képzésekbe, és tartalmas sétát tett a Mobil robotika és a Virtuális valóság laborokban is.

    2026.04.23.
  4. VOSZ fórum a Sóstón

    Székesfehérvár idei évi költségvetése, a város gazdasági tervei és a közvetlen uniós forráslehetőségek voltak a központi témák a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által útjára indított vállalkozói fórumsorozat második találkozóján. Szó volt útfejlesztésekről, közösségi közlekedésről és a szakképzésről is.

    2026.04.22.