Drámai csata - újabb pontot szerzett az Alba Volán

Az Olimpija Ljubljana otthonában aratott 4-1-es siker után az újabb pontok reményében szállt harcba a megerősített Alba Volán SC az Erste Bank Eishockey Liga 21. fordulójában. A fehérváriak ellenfele azonban az az Innsbruck volt, mely együttes legutóbbi magyarországi fellépésén egy hatossal lépte le Jan Jasko alakulatát… Azóta a kék-fehérek erősödtek, hiszen leigazolták a korábbi finn válogatott centert, a 36 éves Toni Sihvonent. A finn csatár az Olimpija ellen három asszisztot is kiosztott, azonban az innsbrucki cápák ellen az első harmadban nem sokra jutott. A folytatásban is nagyot küzdöttek a felek, s a döntetlen rendes játékidő és a gólnéküli hosszabbítás után a büntetőpárbajban tudott csak nyerni az Innsbruck, így a Volán is pontot szerzett.
2007.11.16. 22:15 |

Ezzel egyébként a többiek sem voltak másképp, Ocskayék hiába tornáztatták meg többször is a tiroli portást, Strömberg állta a sarat, biztos kézzel, bottal, mamuttal hárította a hazai próbálkozásokat. A túloldalon is kellettek Budai védései, azonban egyszer kapitulálni kényszerült a magyar kapus. A nyolcadik percben egy lendületes akció végén Lindner lőtt balról, a korong pedig a hálóőr lábvédői között vágódott a hálóba, 0-1.

A második játékrész egyértelműen a Voláné volt. Igaz, fehérvári emberhátránnyal kezdődött a harmad, de hamarosan már a hazaiak játszhattak emberfórban. Razingar csücsült a büntetőpadon, amikor a 24. percben Sihvonen mesteri passzal hozta helyzetbe a remek ütemben kapu elé érkező Vaszjunyin Artyomot, aki nem hibázott közvetlen közelről. 1-1, Sihvonen második meccsén negyedik pontját szerezte… A folytatásban is a fehérvári csapat játszott fölényben, de nem sikerült ezt gólokkal nyomatékosítania. Sőt, Lindner egyszer a kapuvasat trafálta telibe, majd fegyelmezetlensége miatt duplabüntetést kapott. A 35. perctől négy percen át létszámfölényben hokizhattak a hazaiak, de szinte kapuralövésig sem jutottak. A harmadik periódusra maradt a döntés.

Vagy mégsem. Eszeveszett iramot diktáltak a csapatok, hol Budai, de leginkább Srtömberg kapuja forgott veszélyben, de a mezőnyjátékosok képtelenek voltak betalálni. Gröschl ziccert hibázott, majd Pare lövését védte bravúrral „Krinó”, eztán következett egy kihasználatlanul maradt fehérvári emberelőny, a hatvanadik percben pedig Galvins lövését védte a vendégek finn kapusa, így a rendes játékidőben maradt az 1-1.

A hosszabbításban sem rezdültek a hálók, így jött a büntetőpárbaj: Lindner és Kovács belőtték a magukét, Dagenais és Sihvonen rontottak, az utolsó lövőpárban Mäkkinen mattolta Budait, míg Palkovics belevezette a korongot Strömbergbe, s így az Innsbruck örülhetett a győzelemért járó két pontnak. Az Alba Volán így sem szomorkodhat, hiszen ismét pontot szerzett az EBEL-ben.

Alba Volán SC – HC TWK Innsbruck „Die Haie” 1-2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 0-1) bü.