-
Győzelem Kecskeméten
Az Alba Fehérvár hosszabbításban győzte le két ponttal a házigazda Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján. Ez volt zsinórban a harmadik győztes meccse a csapatnak.Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Alba Fehérvár 82-84
2025.12.13. -
Hi5 boulder
Péntek délután ünnepélyes keretek között új mászótermet adtak át Székesfehérváron. A Horvát István utcában található, impozáns teremben 310 m2-en várják a mászás szerelmeseit és mindazokat, akik szeretnének megismerkedni ezzel az egyre népszerűbb sportággal.
2025.12.12. -
Nagyot küzdöttek a röpisek
Nagyot küzdött, szettet nyert, de végül 3-1-es vereséget szenvedett a lengyelektől a MÁV Előre Foxconn férfi röplabda csapata a CEV-kupa 1. körének első mérkőzésén a MET Arénában. A lengyel csapatnak minden tudására szüksége volt a győzelemhez.
2025.12.11. -
Jó tanulók és jó sportolók
Idén is átadták a Jó tanuló-jó sportoló, valamint a körzet legjobb sportolója kategóriában is az elismeréseket. A Fejér Megyei Diáksport Egyesület hagyományos évzáró ünnepségét a Városháza Dísztermében tartották.
2025.12.11.
Döntetlent hozott a Fehérvár - Dunaújváros meccs
Igazságos eredményt, és izgalmas mérkőzés hozott a megyei rangadó a női kézilabda bajnokság 7. fordulójában. Az első félidőben a vendég dunaújvárosiak játszottak jobban, míg a második félidőben egyértelműen a Fehérvár kézilabdázott határozottabban.
Fehérvár KC – Dunaújváros 20-20 (9-13)
2015.10.03. 19:48 |
Igazságos eredményt, és izgalmas mérkőzés hozott a megyei rangadó a női kézilabda bajnokság 7. fordulójában. Az első félidőben a vendég dunaújvárosiak játszottak jobban, míg a második félidőben egyértelműen a Fehérvár kézilabdázott határozottabban.
Kevés gólt, két ellentétes félidőt, és izgalmas hajrát hozott a Fejér megyei rangadó. A találkozót a pirosban játszó Dunaújváros kezdte jobban, a Fehérvár sem védekezésben, sem támadásban nem tudta azt nyújtani, amire igazából képes. Ennek megfelelően a Kohász szép lassan ellépett a vendéglátóktól, Vincze Melinda negyedik gólja után már 12-6-ra vezetett Mátéfi Eszter csapata, a szünet előtt még összekapta magát a Fehérvár, így Tápai Szabina gólja azt jelentette, hogy 13-9-es dunaújvárosi előnnyel mentek pihenni a csapatok.
A fordulás után azonban egy egészen másik arcát mutatta a Fehérvár, összeállt védekezés, és a támadás-befejezésekkel sem volt gond, a 42. percben Tanabe Yuki egynelített a Fehérvár, amihez nagyban hozzájárult, hogy a vendégek 18 percen át nem tudtak betalálni Herr Orsolya kapujába,a gólcsendet Kovács Anna törte meg. A fehérváriak bő tíz perccel a vége előtt Herr Anita egymás után szerzett három gólja után vezettek először a meccsen, sőt, Hajduch Csenge második találatával már három volt közte. A végjáték pedig valódi izgalmakat tartogatott, előbb a Kohász került kettős hátrányba, de Kovács Anna négy a hat ellen is betalált. Egy perccel a vége előtt Tápai hetese után megint a házigazdák érezhették magukénak a két pontot, de Horváth Bernadett véleményes kiállítása után Mayer Szabina reklamált túl hevesen, így a hajrára a Fehérvár került kettős emberhátrányba. Amit a Dunaújváros ki is használt, Vincze egyenlített, és állította be a 20-20-es végeredményt.
Fehérvár KC – Dunaújváros 20-20 (9-13)
Fehérvár: Herr O. – Májer, Tanabe 3, Horváth B., Hajduch 2, Ishitate 2, Bandelier 2, Tápai 6(2), Herr A 4 (2), Mayer 1, Emberovics.