Döntetlen a záró fordulóban - 8. helyen zárt az FC Fehérvár

Az Arany Ászok Liga 30., azaz utolsó fordulójában nem csak az ezüstéremért küzdöttek az illetékesek, hanem a minél jobb helyezésekért is. Az FC Fehérvár - Matáv Sopron találkozó tétje például a 6. hely volt, ám ezt egyik csapat sem érte el, mert a Zalaegerszeg bajnokverésével meghiúsította a fehérvári és a soproni álmokat egyaránt. A Sóstói Stadion szereplői megosztoztak a pontokon, az eredmény megfelelt a játék képének. FC Fehérvár - Matáv Sopron 1-1 (0-1)

2005.05.27. 09:22 |

Az idei bajnokság utolsó mérkőzése előtt kézilabdás hölgyek tűntek fel a Sóstói Stadion gyepén. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding EHF-Kupa-győztes együttese látogatott a futballstadionba, nem focizni, hanem bezsebelni az FC Fehérvár játékosainak elismerését.
  Az ünnepi kezdőrúgás után - amit Kenyeres Fanni és Szabó Valéria végeztek el - Szarka játékvezető sípjelére a Matáv kezdte a zárótalálkozót. Az első félidőben a Sopron támadott többet, majd a 40. percben büntetőhöz jutott a vendégcsapat - tegyük hozzá, vitatott körülmények között. Bárányos tizenegyesét Daniel Tudor védte, azonban Szekeres ismétlésével szemben már tehetetlen volt a fehérvári kapus. A román hálóőr a védés pillanatában megsérült, így Sebők Zsolt váltotta a gólvonal előtt.
 A második félidőben sem produkálta legjobb játékát a Vidi, azonban a játékosok akarása eredményre vezetett. A 78. percben egy szögletet követően Csizmadia Csaba talált a soproni hálóba. A végre néhány hazai helyzet és az 1-1-es végeredmény maradt. Az FC Fehérvár a 8., a kupagyőztes Matáv Sopron a 7. helyen végzett a 2004-2005-ös bajnokságban. A DVSC-é az aranyérem, a második helyen a Ferencváros, míg a harmadikon az MTK zárt. Az első osztálytól a Nyíregyháza és a Békéscsaba búcsúzott.

FC Fehérvár - Matáv Sopron 1-1 (0-1)