-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Doberdó hősei - a 17-es gyalogezred katonáira emlékeztek
Július 18-a az első világháborúban harcolt Magyar Királyi 17-es honvéd gyalogezred emléknapja.
A Zichy ligetben katonai tiszteletadással zajló eseményen beszédet mondott Sipos Antal ezredes, a Magyar Honvédség 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred parancsnoka.
Sipos Antal ezredes a 17-esek emléknapján tartott ünnepségen kiemelte, hogy az ezred tagjainak emberi nagyságáról tanuskodik az is, hogy a háború végeztével, a testben, lélekben meggyötört katonák első dolga az volt, hogy a mai emlékmű helyén álló emlékjelnél felsorakozva tisztelegjenek azon bajtársak emléke előtt, akik már nem térhettek haza.
Sipos Antal beszédében reményét fejezte ki, hogy a jövőben újra lesz Fehérvárnak "házi ezrede", amely legalább olyan megbecsülésnek örvend majd, mint neves elődje.
"Hiszem és vallom, hogy támogatnunk kell minden olyan kezdeményezést, ami Székesfehérvárral kapcsolatos és emléket állít hőseinknek, példaként szolgálva a ma élőknek. Erre a nemes feladatra ösztönzöm katonatársaimat, a parancsnokokat és a beosztottakat egyaránt." - fogalmazott az ezredes, aki arról is szólt, hogy egy nemzet erejét és önbecsülését alapjaiban dönti el, hogy hogyan viszonyul történelmi múltjához. 
Az ünnepi műsorban szereplő Molnár Zoltán és M. Simon Andrea több mint 15 évig voltak kollégák a Honvéd Együttesnél, márciusban csatlakozott hozzájuk Iványi Gáspár, aki zenei tudásával gazdagítja a csapatot.
A műsorban a Szél viszi messzire katonadalt és az Ismerős Arcok zenekartól a Nélküled című dalt is hallhatta az emlékező közönség. Elhangzott Reményi Sándor: Katonadal és Emőd Tamás: Ha visszajönnek című verse is. A rendezvény a hagyományoknak megfelelően koszorúzással zárult.
Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei közgyűlés elnöke, Róth Péter alpolgármester, Schneider Istvánné járási hivatalvezető helyettes, Sándor Zsolt dandártábornok, az MHP Törzsfőnök Műveleti Helyettese, valamint Sipos Antal ezredes együtt hajtottak fejet, majd a közhivatalok, a fegyveres és rendvédelmi szervek, a honvédelmi hagyományokat ápoló szervezetek képviselői és a civil emlékezők is elhelyezték koszorúikat, virágaikat az emlékműnél.