Dévay Márk tizenegyedik lett a triatlon világbajnokságon

Kiváló versenyzéssel lett tizenegyedik Dévay Márk az Alba Triatlon SE sportolója az ausztráliai világbajnokságon az U23-asok mezőnyében.

2018.09.14. 08:53 |

Remek szezont fut Dévay Márk, a fehérvári triatlonista a Sprint Európa-bajnokságon tizenegyedik, az olimpiai távú Eb-n pedig minden idők második legjobb felnőtt magyar eredményét elérve lett hetedik kicsit több mint egy hónapja Glasgowban. Márk ezúttal pedig Ausztráliában, a világbajnokságon bizonyította, ott helye a legjobbak között. Magyar idő szerint pénteken hajnalban rajtolt az U23-asok mezőnye, az 1500 méter úszást követően Márk ismét a legjobbak között, harmadik helyen jött ki a vízből. A 40 kilométer kerékpározás során Dévay Márk sokat dolgozott, annak érdekében, hogy az üldözők ne érjenek fel rájuk. A 10 kilométer futást végül 33:55 perc alatt teljesítette Márk, így pedig végül az igen előkelő tizenegyedik helyen zárta a világbajnokságot az Alba Triatlon SE versenyzője. Az aranyérmet az új-zélandi Tayler Reid szerezte meg, megelőzve a brit Samuel Dickinsont, míg a bronzérmes a pécsi Bicsák Bence lett.

Dévay Márk öccse, a szintén albás Zsombor szombaton hajnalban ugrik vízbe a juniorok versenyében.