Derek Ryan vezérletével lenullázta a Volánt a Villach

Ez nem esett jól: a legélesebb, rájátszásért zajló harc közepén nagy verést kapott a Sapa Fehérvár Villachban. A hazaiak legjobbja a mifelénk nyár óta nem túl kedvelt Derek Ryan volt, aki két góllal és két gólpasszal zárt. Sajnos nincs jó formában a Volán, négy meccsből hártmat elvesztett az utóbbi napokban, pedig most kellene javulni, hiszen egymást érik a mérkőzések a roppant feszes programban. Villach - Sapa Fehérvár AV19 6-0
2012.12.30. 21:36 |

Okozott már kellemetlenséget a Villachnak a Volán ebben a szezonban, az osztrákoknál is húzóember Ryan pedig eddig még nem villogott korábbi csapata ellen - most egyik állítás sem volt igaz. Pedig egy harmad után még 0-0 volt az állás, vagyis Bálizs Bence, a Fehérvár kapusa ott folytatta, ahol Innsbruckban abbahagyta. De itt véget is ért a mese, mert a második harmad 34. másodpercében Ryan betalált, majd a többször emberhátrányba kerülő vendégek még hármat kaptak ebben a játékrészben.
Sejthető volt, hogy innen nincs visszaút, de nem bántuk volna, ha a vége nem ennyire csúnya: a 2+2-vel záró Ryan és társai 6-0-r ütötték ki a fehérváriakat. Jan Neliba csapata ezzel csak 7. a táblázaton, igaz, pontszámban nincs elmaradva az előtte állóktól - cél mindenképpen a legjobb hat. Az erőltetett menet folytatódik, lendületből kellene kimásznia a gödörből a Volánnak. De a január 1-i bécsi meccs sem ígérkezik könnyűnek.