-
Gyógyulás egy nap alatt
A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktatókórházban 2021. óta működik Egynapos Sebészeti Centrum. A részleget félig állami, félig pedig alapítványi forrásból hozták létre. A Fehérvár Televízió Közösen a gyógyításért Fejérben című adventi sorozatának második részében bemutatja a részleget és az is kiderül a magazinból, kik és hogyan vehetik igénybe az egynapos sebészeti eljárásokat.
2025.12.03. -
Emlékdiplomás tanárok köszöntése
Nyugdíjas pedagógusok vehették át emlékdiplomájukat kedden a Hiemer-házban. Székesfehérvár városának hagyományos ünnepségén arany-, gyémánt-, vas- és rubinokleveleket adtak át a pedagógusi életpálya megbecsüléseként. A város közössége nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester fejezte ki köszönetét.
2025.12.02. -
Vállalkozásismereti roadshow Fehérváron
Vállalkozásismereti roadshownak adott otthont az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara. A rendezvényt Varga-Bajusz Veronika, felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint a fiatalokért felelős államtitkár nyitotta meg.
2025.12.04. -
Finisben a csomópont átépítése
Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Várhatóan a jövő hét elejétől lép életbe az új közlekedési rend a csomópontban.
2025.12.04.
Demeter Vili bácsi visszaemlékezéseit olvashatják a fehérváriak, a sportrajongók
A négyszáz oldalas, élményszerű, személyes hangvételű írás a fordulatos életúttal csaknem száz évet ölel fel, fotókkal, dokumentumokkal.
„Elmondhatom, hogy egész életemet városomban, városomért, az itt lakókért éltem le. Itt születtem, itt nőttem föl, a hadifogság idejét leszámítva hosszabb időt sohasem tartózkodtam távol a városomtól, melyet egészen sajátomnak, szeretett városomnak nevezek. Itt alapítottam családot, itt neveltem a magam hét gyermekét, a város és a környék ifjúságát. Sajátjaimat és minden fiatalt igyekeztem megtanítani arra, hogy szeresse hazáját, szülőföldjét, és ezt tettekkel, az élet minőségével mutassa meg.” – ezekkel a gondolatokkal kezdődik a Visszaemlékezéseim, a sokak által szeretett és tisztelt tanár és sportember, Demeter Vilmos kötete.
A közel négyszáz oldalas, családi fotókat és dokumentumokat is tartalmazó könyv a hagyatékból közkinccsé vált emlékeket foglalja össze. A személyes hangvételű elbeszélések nemcsak Vili bácsi alakját, családtörténetét idézik meg az olvasók számára, de képet adnak a város közel egy évszázados korszakáról, életéről is. A kötetet Vakler Lajos szerkesztette: Demeter Vilmos gondolatait lánya, Demeter Magdolna vette fel hangszalagra, lejegyezte, és közkinccsé tette. A könyvet a Fő utcai Vajda János Könyvesboltban lehet megvásárolni.