Demeter Bence döntős a kínai öttusa világkupa-versenyen

A két Demeter-testvér közül az idősebbik járt sikerrel a Csengduban zajló öttusa világkupa-verseny selejtezőjében. Demeter Bence csoportjában a 14. helyen végzett, ezzel kvalifikálta magát a pénteki döntőbe. Öccsének, Gergelynek ez nem sikerült, így egy magyar lesz a döntőben.
2013.04.18. 11:44 |

Demeter Bence 832 pontos vívással (16 győzelem a 33 fős mezőnyben) még nem biztosította volna helyét a döntőben, és az úszása is a középmezőnyre volt jó. A kombinált számban viszont jól teljesített, a 9. lett a futás-lövészet összetettben, így végül 4288 pontot szerzett, amivel a selejtező-csoportja 14. helyezettjeként még befért a továbbjutók közé. Demeter Gergely gyengébben vívott, és ez meghatározó volt, csak 720 pontot szerzett a páston, amivel alig előzőtt meg valakit. Úszásban javított, de a kombóban megint sokan megelőzték, a 31 riválisból végül csak hét végzett a 4072 pontot szerző fehérvári öttusázó mögött. A döntőben tehát ő csak szurkolhat testvérének, úgy tűnik, a hazai pályán versenyző kínaiak lesznek az igazi favoritok. A B-csoportot ugyanis három kínai nyerte, és az A-ban is hazai öttusázó végzett az élen, a mezőny legmagasabb pontszámát produkáló Cai személyében.