-
Újabb intézményvezetők a Városházán
Önkormányzati intézmények ismételten kinevezett vezetőivel találkozott dr. Cser-Palkovics András polgármester szerdán reggel a Városházán. A három vezető – Rábai Ildikó, Zsabka Attila és Juhász Zsófia – státuszának meghosszabbításáról tavaly decemberben döntött városunk Közgyűlése, ennek értelmében mindhárman folytatják eddigi munkájukat.
2026.01.28. -
Két brigád dolgozik folyamatosan a város útjainak kátyúzásán
Már múlt héten elkezdték és jelenleg is folyamatosan kátyúznak a város útjain az ún. zsákos-aszfaltos technológiával. Ez több helyen most ideiglenes megoldás, mert tavasszal meleg aszfaltos technológiával véglegesen javítják meg az úthibákat.
2026.01.27. -
Kötelező a maszk!
Közösségi oldalára feltöltött üzenetben hívja fel a figyelmet a kórház, hogy az egészségügyi intézmény területén nem pusztán ajánlott, kötelező maszkot viselni. Az intézkedés 2025. december 12-től lépett életbe a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház székhelyén és valamennyi telephelyén és visszavonásig érvényes.
2026.01.29. -
Megalakul a fehérvári csoport
Megalakul a a Banki Károsultak Fogyasztóvédelmi Szövetségének székesfehérvári csoportja szombaton a Civil Központban. A cél, hogy az egyes ügyeket feltérképezzék, hogy megoldási javaslatokat kapjanak a károsultak.
2026.01.28.
Defibrillátorokat helyez ki az egyházmegye Székesfehérváron és Bodajkon
Spányi Antal megyés püspök a sajtó nyilvánossága előtt adta át Barna Tímeának, a székesfehérvári Országos Papi Otthon igazgató asszonyának, és Jakubek Tibornénak, a fehérvári Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház vezetőjének, valamint a Bodajki Mindenkor Segítő Szűz Mária-kegytemplom plébánosának, Mórocz Tamásnak az orvosi eszközöket.
„Ott kell segítenünk, ahol az ember van, akár olyan élethelyzetben, amelyben életmentő lehet a gyors beavatkozás. Nem elég azonban a puszta jóakarat, van, amikor eszközre is szükség van, jelen esetben ezekre az orvosi műszerekre az újraélesztéshez. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy ezeket a defibrillátorokat mi kaptuk meg, és segíthetünk akár életet menteni velük az egyházmegye területén” – mondta el Spányi Antal püspök a sajtótájékoztatón.
A Püspöki Palotában tartott tájékoztatón Reszegi Imre, a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Skill Laboratórium vezető mentőtisztje mutatta be az életmentő készüléket és annak működését. „Nagyon fontos, hogy ezek a készülékek abszolút a betegek túlélését jelentik. Legnagyobb ellenségünk az újraélesztésekkor az időveszteség, ezekkel a készülékekkel időt lehet nyerni. Nagyon fontos, hogy minél gyorsabban kezdődjön meg a hatékony újraélesztés és defibrillálás. Erre valók ezek az automata eszközök, hogy mindenki által elérhetően, alapszintű képzés után könnyen és utasítások szerint működve, mindenki bátran és hatékonyan tudja használni ezeket.”
Dózsa István egyházmegyei vagyonkezelő megköszönte a nagylelkű adományozónak a defibrillátorokat, és elmondta, milyen szempontok szerint választották ki a megfelelő helyszíneket, hogy minél szélesebb körben nyújtsanak majd segítséget a rászorulóknak. „Nagyon megfogott engem ez az adományozás, hiszen egy sikeres vállalkozó keresett meg, hogy segíteni szeretne a környezetében bajba került embereken. Megvásárolt első körben 3 újraélesztő automata eszközt, és a mi feladatunk az volt, hogy megkeressük azokat a helyszíneket, ahol nagy eséllyel lehet ilyen jellegű segítséget nyújtani. Két szempontot vettünk figyelembe: hogy lehetőleg forgalmas helyen kerüljenek ezek az eszközök elhelyezésre, illetve olyan emberek közelében, akik sokkal nagyobb eséllyel szorulnak rá arra a segítségre, amelyet ezek az újraélesztő műszerek tudnak nyújtani.”
Az újraélesztés során segítséget jelentő AÉD-k, vagyis az automata életmentő defibrillátorok hamarosan bárki számára elérhetők lesznek Székesfehérváron a kijelölt helyeken és Bodajkon.