-
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Decemberre elkészülnek a Kossuth utcában az 1. számú Posta felújításával
Márciusban kezdődött a Székesfehérvári 1-es Posta felújítása és a tervek szerint decemberre elkészülnek a munkálatok. Hamarosan az új nyílászárók is a helyükre kerülnek, utána pedig visszakapja eredeti 19. századi külsejét az épület. A bejárat akadálymentesített lesz és eredeti méretű ajtó kerül a régi, pici vas helyébe. A Postán több fiókkal és 15 ablakkal várják majd az ügyfeleket -tájékoztatott Fejes Rudolf az 1-es Posta igazgatója.
A munkálatok az előzetesen eltervezett ütemben haladnak, hátráltató tényező eddig nem akadályozta a kivitelezést. A közbeszerzésen nyertes vállalkozó már végzett a bontási feladatokkal, felhúzta az új válaszfalakat és beszerelték az épületgépészeti alapvezetékeket. Hamarosan helyükre kerülnek az új nyílás-zárók, az állmennyezet és megkezdhetik az emeleti szint festését is.
A Székesfehérvár 1. posta műemléki védettségű épületegyüttesét az egyik telefontársaság és Magyar Posta Zrt. 65-35 % arányban birtokolják, illetve használják. A létesítmény felújítása a szükséges beruházási fedezet nagyságrendje, valamint a közös költségviselés és a forrás egyidejű biztosításának összehangolása miatt évek óta húzódik. 2000-ben hosszas előkészítési folyamat eredményeképpen az akkori Matáv Rt-vel közös finanszírozásban sor került a létesítmény tetőszerkezetének, tetőfedésének és bádogozásának cseréjére. .
Az épület állaga, ügyfélterének és berendezéseinek avultsága azonban egyértelművé tette, hogy a teljes rekonstrukció tovább már nem halasztható. A létesítmény a modern kezelési technológia és technika befogadására alkalmatlanná vált. A posta alapterülete közel 1000 négyzetméter, ennek azonban csak töredék része áll az igénybevevők részére. A jelenleginél több „hasznos” alapterület csak átalakítások után biztosítható.