Száz pont közelébe jutva vette el a Debrecen pályaelőnyét az Alba Fehérvár

A kosárlabda-bajnokság rájátszásának első meccsén az első két negyed után két ponttal vezetett a fegyelmezetten játszó Alba Fehérvár a DEAC otthonában. A harmadik negyed elején elhúztak a fehérváriak, a negyedikben pedig öt perc alatt el is döntötték a meccset. Ezzel 1-0-ra vezet az Alba a három győzelemig tartó párharcban, folytatás kedden itthon.
2021.04.17. 18:55 |

Az első kosarat ugyan a két csapat legutóbbi meccsén tarthatatlannak bizonyuló debreceni Tóth Ádám szerezte, de az első negyed feléig inkább az Alba vezetett. Vojvoda triplát és duplát is dobott, ám Polyák hármasával így is visszavette a vezetést a hazai csapat (15-14). Két és fél fél perces kosárcsendet tört meg Hearst triplája, amivel megint egyenlő lett (17-17). A negyed végén a Debrecennek sem ment a dobás, és Markovics kosarával minimálisan az Alba vezetett.

A második negyed elején az ex-fehérvári Moore már második hármasát dobta, de Vojvoda sem maradt el tőle. Drenovac és Davis is kosárpárbajt vívott, nem tudtak elszakadni egymástól a csapatok, közben odafigyeltek a védekezésre is (30-34). Csorvási hatékonyan szállt be, héttel is vezetett az Alba, de az utolsó fél percben Moody duplát és triplát is dobott, így csak kettő maradt az előnyből szünetre.

Ahmad remeklésével egy 8-0-at futott a harmadik negyed elején az Alba. A center triplája után már tízzel vezettek a vendégek (41-51), több mint két perc kellett a Debrecennek, hogy betaláljon. Vissza is jöttek három pontra, Davis és Vojvoda tett a következő fehérvári hullámhegyről támadásban (48-59). Tóth és Hearst technikaija mutatta, hogy mindkét csapat „idegállapotban van”. Utóbbi egy utolsó másodperces duplával tízpontos vezetéshez juttatta az Albát a negyedik negyedre.

Abban pedig 63-73 után egy 11-0-ás rohanással már húsz fölé növelte előnyét a Fehérvár, és ebben a periódusban minden kosarat más játékos szerzett. Bár ezután több lett a hiba, ilyen vezetésről már nem engedte ki a győzelmet kezéből az Alba, amely így elvette a Debrecen pályaelőnyét a negyedöntőben.

Minden negyedet megnyert a jól játszó Fehérvár, hat játékos dobott legalább tíz pontot, Davis pedig 23 pontja mellett leszedett 11 lepattanót is. (A másik dupla-dupla Hearsté, 14 pont, 11 lepattanó.) A csapatjáték minőségét mutatja a kiosztott 21 gólpassz is. Az alapszakaszhoz hasonlóan tehát ismét tudott Debrecenben nyerni az Alba, kedden jön a hazai folytatás, ahol „realizálni” kellene a jelenlegi lélektani előnyt. A többi negyeddöntőben kivétel nélkül hazai sikerek születtek, a Szolnok, a Falco és a Szeged is vezet a maga párharcában.

DEAC – Alba Fehérvár 81-96 (20-21, 21-22, 19-27, 21-26)

Alba: Vojvoda 14/9, Curry 10/6, Lukács N. Davis 23, Ahmad 18/9. Csere: Hearst 14/3, Gillon, Markovics 10/3, Omenaka, Csorvási 7, Takács Mi., Takács Ma.