-
Óramúzeum Fehérváron
A Kossuth utcában az Órajáték alatt található Óramúzeumot Kovács Jenő órásmester hozta létre a saját óra gyűjteményéből még 2009-ben. A patinás belvárosi épület földszintjén több száz, különböző korból származó fali-, asztali-, zseb- és karórák, mellett még egy 17. századi toronyóra szerkezet is látható. A múzeumot ma az órásmester fia, Kovács András gondozza.
2025.12.04. -
Új műsor a Los Andinos Együttessel
Élőzenés koncertet ad a Los Andinos Együttes december 6-án, szombaton 18.00 órai kezdettel a Köfém Művelődési Házban. A Székesfehérváron alapított, több mint 40 éves múltra visszatekintő zenekar egy új műsorösszeállítással, pezsgő dél-amerikai muzsikákkal és az elmaradhatatlan kiváló hangulattal örvendezteti meg a közönséget.
2025.12.04. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Czóbel és a nagybányai neósok - művészettörténeti előadás lesz csütörtökön
A Czóbel Béla kiállításhoz kapcsolódóan Jurecskó László művészettörténész előadását hallhatják az érdeklődők október 27-én csütörtökön 17 órától a Városi Képtár-Deák Gyűjteményben.
2022.10.24. 10:38 |
A saját kollekciót öt múzeumból és négy gyűjteményből való válogatás egészíti ki a Czóbel kiállításon, amely december 4-ig látható a Városi Képtárban.
1906 a magyar képzőművészet történetének fontos dátuma. A gúnynévvel „neósok”-nak nevezett, neoimpresszionista stílust képviselő alkotók fellépése a Nagybányai művésztelepen fordulatot hozott. Jurecskó László művészettörténész – a Missionart Galéria társtulajdonosa – fő kutatási területe a Nagybányai művésztelep története, így őt kérték fel az előzmények és Czóbel Béla szerepének bemutatására. A csütörtöki rendezvényre a belépés díjtalan.
