-
Floralia Gorsiumban
Az ókori Róma egyik leglátványosabb, Flóra istennő tiszteletére rendezett pompás ünnepsége elevenedik meg idén is Gorsiumban. Május 2-án és 3-án Septimius Severus császár is megérkezik az ókori városba, ahol lázongó keltákkal és látványos harci ütközetekkel is találkozhatnak az érdeklődők.
2026.05.01. -
Öko Majális a Sóstón
A Sóstó Látogatóközpontban idén is színes programokkal készültek az Öko Majálisra: kézműves foglalkozások, színvonalas standok, állatbemutató, családi mesefoglalkozások, valamint ökojátszótér várta a családokat. Polgármesteri Elismerő Emlékérmet és a Sóstó–Homokbánya Természetvédelmi Terület tiszteletbeli fotósa címet vehetett át Babos Rita.
2026.05.01. -
Sportmajális a Bregyóban
Május 1-jén immár hagyományosan sporttal ünnepelt Székesfehérvár. A Sportmajálison több mint ötven egyesület és szervezet sok száz felnőtt, illetve utánpótláskorú sportolója vett részt. A jó hangulatú felvonulást követően a Bregyó közi Atlétikai Központban a város polgármestere átadta a Székesfehérvár Sportjáért elismeréseket.
2026.05.01. -
Városismereti séta a Belvárosban
Egy különleges városismereti sétára hívja az érdeklődőket a Tourinform Iroda. A szombat délutáni programon harangok zengésén, régi titkokon és dallamokon keresztül ismerhetjük meg Székesfehérvár történetét.
2026.04.30.
Csipkecsodák a Tolnai utcai könyvtárban - megnyílt Gergő Katalin kiállítása
Hétfőn délután nyílt meg Gergő Katalin vertcsipke kiállítása a Vörösmarty Mihály Könyvtár Tolnai utcai Tagkönyvtárában, ahol a hónap végéig a könyvtár nyitvatartási idejében láthatják az alkotásokat a látogatók. A tárlat megnyitóján Gergő Katalin be is mutatta a csipkeverés érdekességeit.
2018.01.15. 20:33 |
„Az egyik legcsodálatosabb népi kismesterség a csipkeverés. Amikor mintegy 25 éve megismerkedtem vele, szinte kihalófélben volt, nagyon kevesen ismerték a technikáját és nagyon kevesen foglalkoztak vele, én viszont azonnal tudtam, hogy e műfajban tudom a legjobban kifejezni önmagam. Rendkívül munkaigényes, rengeteg időt kell áldozni arra, hogy egy csipke elkészüljön. Azért is szeretem készíteni, mert nagyon jól kikapcsolja az embert. Folyamatosan igyekszem újabb és újabb technikákat elsajátítani, elsősorban a klasszikusokat szeretem, de figyelembe veszem a mai használhatóságot is.” - mondta el a kiállítás megnyitása alkalmából az alkotó.
Január 17-én, szerdán 16 órakor Gergő Katalin csipkeverés bemutatót tart a tagkönyvtárban.
Gergő Katalin csipke-kiállítása a Tolnai utcai Tagkönyvtárban