Csak öt gólt kapott az első félidőben a Vácon győztes Alcoa FKC

A fehérvári védekezést dicséri, egyben persze az ellenfél kemény kritikája is, hogy harminc perc alatt mindössze öt gólig jutott a Váci NKSE az Alcoa ellen. A hazaiak a második félidőben sem tudtak közelebb kerülni Krisztina Triscsukékhoz, győzelmével a fehérvári csapat bebiztosította hatodik helyét a táblázaton az utolsó, debreceni mérkőzés előtt.
2012.05.12. 21:05 |

Nagyon nem megy a Vácnak a rájátszásban, Ökrös Csaba csapata még nem nyert meccset, és rossz sorozatát az Alcoa ellen sem tudta megszakítani. Nem potyogtak a gólok az elején, az első félidő felénél 5-3-ra vezetett a vendégcsapat, vagyis bár a védekezéssel elégedett lehetett Konkoly Csaba, támadásban náluk is hiányzott az igazi erő. Aztán csak sikerült meglépni, a fal továbbra is jól működött, Szikora védett, és szünetig hatgólos lett az előny. A 11-5 azt mutatta, nem tud túllépni rossz formáján a Vác.
Így maradt a későbbiekben is, a Triscsuk, Tilinger, Nikcsevics hármas több gólt lőtt, mint az egész Vác, amelyben csak Klivinyi tartotta úgy, ahogy a lépést. Amikor a második félidő derekán sem csökkent a különbség, sőt, az utolsó tíz percen belül még el is húzott az Alcoa, már egyértelmű volt, hogy fehérvári győzelem születik. A színvonalas védekezést emelte ki Konkoly Csaba, és valóban, idegenben 15 gólt kapva nyert a csapata, ez nagy javulás az előző heti, Veszprém elleni szétesés után. Az Alcoa FKC ezzel szinte biztosan a hatodik helyen végez a bajnoksáégban, amelyből már csak egy meccse van hátra.

Váci NKSE - Alcoa FKC 15-21 (5-11)
Alcoa: Szikora – Niksic, Nikcsevics 3, Tilinger 4, Horváth B., Triscsuk 9 (3), Vaszari 3. Cs: Maruscec, Kuhinkó 1, Rádl 1, Zsigmond V., Becséri, Mayer K.