Cornexi vereség a Szuperliga első mérkőzésén

Első mérkőzését elvesztette a hazai környezetben játszó, EHF Kupa-győztes Cornexi-Alcoa-HSB Holding nőikézilabda-csapata a Szuperligában: a székesfehérvári együttes a német HC Leipzigtől kapott ki öt góllal: Cornexi-Alcoa-HSB Holding - HC Leipzig (német) 24-29 (13-17). A hat résztvevő csapat két hármas csoportban küzd egymással, a Cornexi triójának a Hypo Niederösterreich a harmadik tagja, a magyar gárda jövő szombaton fogadja az osztrákokat.

2005.09.27. 20:37 |

A mérkőzést mindössze pár percig sikerült a hazaiaknak kézben tartaniuk, majd német vetálytársuk vette át az irányítást. Pillanatok alatt fordítottak a lipcseiek, és 15 perc elteltével hét góllal vezettek a vizitálók. Siti Bea, Balogh Bea, és Kenyeres Fanni góljaival felvillant a remény arra, hogy újra két gól legyen a különbség, de néhány technikai hiba után 13-17 lett a félidő.

A második játékrészre teljesen szétestek a hazaiak, egyedül Fekete Csilla és Balogh Bea teljesítménye emelhető ki. A másik oldalon Camilla Thorsen, Sörlie és Nina Wörz megbolondította a magyarokat, és rögtön 17-25 állt az eredményjelzőn. A hátrány olyan nagy volt, hogy Sitiéknek nem sikerült fordítani csak szépíteni az eredményen, de a végére is maradt öt gól.

Cornexi-Alcoa HSB Holding - HC Leipzig: 24-29 (13-17)