Cornexi-siker a fővárosban

30-24 arányban győzött a Cornexi-Alcoa női kézilabda csapata a Bp. Kőbánya-Spartacus otthonában. Győzelmükkel a fehérváriak az 5. helyre léptek.

2004.02.28. 08:51 |

A múlt heti Békéscsaba elleni hazai győzelem után, tegnap idegenben, a Spartacus otthonában lépett pályára a Cornexi-Alcoa. A fehérváriak szempontjából remekül kezdődött a mérkőzés, hiszen a 10. percben már 7-1-re vezettek. Aztán visszavett a Cornexi, és meglepetésre fel tudtak jönni a hazaiak, a félidő 12-12-s döntetlennel zárult. A második játékrész közepére ismét 6 gólos előnyre tett szert a Cornexi, amit már ki sem engedtek a kezükből a lányok. A mérkőzés legeredményesebb játékosa ismét Tápai Szabina lett, aki 8 góllal járult hozzá a győzelemhez. Kenyeres 6, Csenki és Georgheta 5, Tóth 3, Lőw 2, míg Kovács 1 gólt szerzett.
Ezzel a győzelemmel a Cornexi-Alcoa feljött az 5. helyre, és pontszámban beérte az egy meccsel kevesebbet játszó Vasast.