-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Civil támogatások - 8 millió az Árgusnak, 4.1 millió 31 szervezetnek
A városban működő civil szervezetek működési támogatásáról tárgyalt hétfőn az önkormányzat Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottsága. Az idén 35 szervezetet támogat a város összesen 15.6 millió forinttal. Az önkormányzathoz mintegy száz szervezet nyújtott be működési támogatásra pályázatát. Az első javaslat szerint azok a szervezetek, amelyek pontosan és hiba nélkül elszámoltak a tavalyi támogatásról és nem volt hibás a pályázatuk ugyanannyi támogatást kaptak volna. Az Árgus Alapítvány nem ebből a keretből kapott volna nyolcmillió forintos támogatást. Óber László módosító javaslata szerint azonban a 15,6 millió forintos rendelkezésre álló alapból támogatják az Árgust és differenciáltan jutnak támogatáshoz a szervezetek.
2007.04.02. 22:43 |
A városban működő civil szervezetek működési támogatásáról tárgyalt hétfőn az önkormányzat Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottsága. Az idén 35 szervezetet támogat a város összesen 15.6 millió forinttal. Az önkormányzathoz mintegy száz szervezet nyújtott be működési támogatásra pályázatát. Az első javaslat szerint azok a szervezetek, amelyek pontosan és hiba nélkül elszámoltak a tavalyi támogatásról és nem volt hibás a pályázatuk ugyanannyi támogatást kaptak volna. Az Árgus Alapítvány nem ebből a keretből kapott volna nyolcmillió forintos támogatást. Óber László módosító javaslata szerint azonban a 15,6 millió forintos rendelkezésre álló alapból támogatják az Árgust és differenciáltan jutnak támogatáshoz a szervezetek.
Juhász László, a bizottság elnöke elmondta, hogy nem támogatta a javaslatot, 4:2 arányban azonban a bizottság a differenciált támogatást és az Árgus Alapítvány nyolcmillió forintos támogatását is elfogadta. Azok a szervezetek, melyek határidőre nem adták le az elszámolásukat, nem részesülhetnek támogatásban a 15.6 millió forintből.
Juhász László, a bizottság elnöke elmondta, hogy nem támogatta a javaslatot, 4:2 arányban azonban a bizottság a differenciált támogatást és az Árgus Alapítvány nyolcmillió forintos támogatását is elfogadta. Azok a szervezetek, melyek határidőre nem adták le az elszámolásukat, nem részesülhetnek támogatásban a 15.6 millió forintből.