Ciprus ellen nyert az U19-es magyar válogatott

A Litvánia elleni 2-2-es döntetlen után nem maradt más esélye a továbbjutásra Magyarország U19-es labdarúgó válogatottjának, minthogy mindkét hátralevő mérkőzését megnyerje az Európa-bajnoki selejtező Elit körében. Az első napi pontvesztés után Ciprus válogatottjával szemben lépett pályára a nemzeti együttes a Sóstói Stadionban.  Magyarország - Ciprus 2-1 (1-0)
2008.05.22. 00:14 |

A magyar csapatban annyi változás történt a litvánok elleni összecsapáshoz képest, hogy a sárgalapos játékosok, Nikházi Márk és Gál András helyett Simon Ádám és a Sampdoria légiósa, Koman Vladimir, valamint Burány Zoltán kapott helyet a kezdőben. Papíron a ciprusi csapat tűnt a leggyengébb láncszemnek a magyarországi csoportban, mégis megküzdöttek a hazaiak az első napon Portugáliától 5-0-s vereséget szenvedő szigetiekkel. Az első érdemleges szituáció Efrem előtt adódott a 15. percben, 20 méteres lövése alig ment mellé. Öt perccel később ismét a Rangers játékosa próbálkozott 35 méterről, Gulácsi a helyén volt. A magyar csapat a 34. percben került először helyzetbe, a védők mögé ívelt labdát kerülgette ugyan Németh Krisztián, de nem jutott lövéshez. A 36. minutumban sem, de akkor azért, mert buktatták, mégpedig a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette, a Németh jobbal a kapu jobb oldalába helyezett, a sarkot érezte Konstantinou kapus, de nem érte el a labdát, tulajdonképpen helyzet nélkül vezet a magyar csapat.

A rendkívül alacsony színvonalú, gyenge iramú, és hangulattalan első félidő után aztán valamivel aktívabb második játékrészt produkáltak a felek. Az 57. percben villantak a magyar fiatalok. Egy gyors támadás végén Koman külsővel perdítette a labdát Németh Krisztián elé, a Liverpool játékosa pedig jobbal, kapásból lőtte ki a jobb sarkot, 2-0. A folytatásban itt is ott is akadtak helyzetek. A gól után nem sokkal Efrem 30 méterről tesztelte Gulácsit, majd a túloldalon Présinger beadása után Németh helyezett a kapu mellé. Hosszú unalmas percek után aztán a ciprusi együttes tette izgalmassá a hajrát: a 80. percben Drakos szöglete kanyarodott a gólvonal elé, ahol a legaktívabb ciprusi, Efrem fél méterről fejelt a hálóba. A szépítő találatot követően máris válaszolhatott volna Sisa Tibor alakulata, de Gosztonyi szöglete után Busai kapáslövését bravúrral védte Konstantinou. A végére még az ügyeletes veszélyeztető Efrem próbálkozásai maradtak, előbb középről fejelt a kapu fölé, majd 20 méterről küldte kapura a labdát, de Gulácsi hárítani tudott.

Magyarország 2-1-es győzelmével versenyben maradt a csehországi EB-döntőbe jutásért folytatott versenyfutásban, szombaton a portugál válogatott ellen is nyerni kellene…

Magyarország - Ciprus 2-1 (1-0)

Sóstói Stadion, 300 néző
 Vezette: Rozados

MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Simon Á. (Szekeres, 57.), Debreceni, Lengyel D., Présinger – Búrány, Busai – Nagy O. (Szabó L., 77.), Koman, Gosztonyi – Németh K. (Simon A., 88.) Szövetségi edző: Sisa Tibor

CIPRUS: Konsztantinu – Drakosz, Cianburisz, Paszhali, Kirjaku – Dimoszthenusz (Kacisz, 68.), Nikolau, Ekonomidesz, Zarnasz (Mintikki 82.) – Efrem – Cukkasz (Kolokudiasz, 66.) Szövetségi edző: Zuvansz Zuvani

Gólszerzők: Németh K. (11-esből, 1–0) a 37., Németh K. (2–0) az 57., Efrem (2–1) a 79. percben