-
Királyok a Belvárosban
A Székesfehérvári Királyi Napok felvezető rendezvénysorozata, a Királyok a Belvárosban újabb látványos programmal várta a közönséget szombaton kora este. Folytatódott a Királyok a Belvárosban programsorozat, ahol ezúttal Szent Erzsébet, Szent Margit, Asztrik érsek és II. András várta az érdeklődőket, a Tabulatúra régizene-együttes és a Magyar Királyi Kardforgatók Rendjének vitézei kíséretében.
2026.08.01. -
Csabai Pétert köszöntötték
Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.
2026.07.31. -
Vadszeder-gyűjtés elhalasztva
A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.
2026.07.31. -
Ételosztás augusztusban
Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.
2026.07.31.
Camera obscurát készíthetnek a családok a Hetedhét Játékmúzeumban
Családi napra várja a tavaszi szünetben a családokat a Hetedhét Játékmúzeum.
Április 9-én, csütörtökön 10.00 órától kezdődik a Művész Műhely programja, amelynek során camera obscurát készíthetnek a résztvevők. Ez tulajdonképpen nem más, mint egy sötét doboz, rajta egy apró lyukkal vagy lencsével, amelyen keresztül a fény bejut, majd a másik oldalra egy fordított képet vetít a külvilágról. Ez az elv működik a mai fényképezőgépekben is.
A résztvevők ezzel a „varázslattal”, az ősi képalkotó eszközzel ismerkedhetnek meg a foglalkozáson, ahol el is készítik a camera obscurát, amelyet aztán steampunk feltalálók és Jules Verne kalandos világának hangulatában ki is „pingálhatnak”. A program részvételi díja 1200 Ft/fő, regisztrálni a toth.eszter@szikm.hu e-mail címen, vagy a +36 70 664 6170-es telefonszámon szükséges.
A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak a közös alkotásra!