-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Bővülnek a város szociális szolgáltatásai
Ünnepélyes keretek között kötött ma ellátási szerződést Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata az Alba Caritas Hungaricával és a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, a városban régi hagyománya van annak, hogy az önkormányzat igyekszik megfelelő kapcsolatot kiépíteni civil szervezetekkel közös érdekek alapján. Márton Zoltán, a Szociális és Családügyi Bizottság elnöke a szociális szolgáltatások bővülését emelte ki. (képek a szerződés aláírásáról itt)
„Fehérváron sok civil szervezet működik, akik olyan feladatokat látnak el, amelyek nagyon fontosak egy város életében, hiszen vannak olyan családok, akik rászorulnak bizonyos támogatásra, segítségnyújtásra. Ezeket a családokat az önkormányzat nem tudja elérni, ezért is nagyon fontos, hogy vannak olyan civil szervezeteink, akik évek óta felvállalják azt a szép, de nem könnyű feladatot, hogy próbálnak segíteni azoknak, akik bajba kerülnek.” –mondta Warvasovszky Tihamér polgármester.
A polgármester beszélt arról is, hogy az önkormányzat több helységet is tudott adni a karitatív szervezeteknek hosszútávra, ingyenes használatba, most pedig azt vizsgálják, hogyan tud a város összevontabb elhelyezést biztosítani számukra. Márton Zoltán, a Szociális és Családügyi Bizottság elnöke kiemelte, fontos, hogy a szerződés aláírásával speciális ellátásokkal bővülhetnek a város szociális szolgáltatásai, a civil szervezetek többek között az önálló életvezetés és az akadálymentesítés ügyét is segítik. „A polgármester úr szándéka volt, hogy a város szociális alapellátásai olyan formában bővüljenek, hogy a civil szervezetek minél nagyobb hangsúlyt kaphassanak ebben. Megkerestük az egyesületeket, akik vállalkoztak arra, hogy a törvényekben előírt módon, szakembereket alkalmazva, működési engedélyt szerezzenek szociális alapellátásra.”- mondta Márton Zoltán.
Nagy Lajosné az Alba Caritas nevében elmondta, hosszú évek kitartó munkájával jutottak el oda, hogy olyan feladatokat is el tudnak vállalni, amely szociális törvényben beírt feltételeknek megfelelnek. Jelenleg egy fogyatékos nappali ellátó megteremtésén is fáradoznak. A Máltai Szeretetszolgálattal kapcsolatban elhangzott: a szervezet 14 éve működik, havonta 150 családnak juttatnak élelmiszer csomagot, de használt bútorokkal, jogi tanácsadással is segítik a rászorulókat.