Büntetőkkel nyert a Briancon a felkészülés jegyében

Kevesebb, mint egy hónappal az Erste Bank Eishockey Liga rajtja előtt hazai környezetben is bemutatkozott az Alba Volán SC újjá alakult csapata. A felkészülési mérkőzések sorában a francia bajnokság ezüstérmese, a Briancon ellen korcsolyáztak jégre a fehérváriak. A rendes játékidőben elért döntetlen után a Briancon büntetőkkel nyert. Alba Volán SC 2–3 HC Briancon (1-1, 0-1, 1-0, 1-2) büntetőkkel
2008.08.22. 21:24 |
 Kevesebb, mint egy hónappal az Erste Bank Eishockey Liga rajtja előtt hazai környezetben is bemutatkozott az Alba Volán SC újjá alakult csapata. A felkészülési mérkőzések sorában a francia bajnokság ezüstérmese, a Briancon ellen korcsolyáztak jégre a fehérváriak.

A találkozó elején álmoskásan mozgott mindkét együttes, nem robogtak irtózatos iramban a felek, s a hibaszázalék sem volt éppen alacsony. Azért láthatott szép jelenteket a 600 fős publikum sőt, a 12. percben tapsolhatott is, hiszen egy óriási védelmi hibát kihasználva, Blake Forsyth lőtte az árván maradt korongot az üresen tátongó kapuba. A fehérváriak kanadai légiósa nem kezdett tehát rosszul új együttesében… A folytatásban inkább Hetényi Zoltánnak akadt dolga, többször is hatástalanítania kellett a brianconi löketeket, mígnem a 17. percben már tehetetlen volt: ajtó-ablak helyzetben képtelen volt hibázni Dufour, és egyenlített.

A második periódust emberfórban kezdte a Volán, de nem sikerült igazi gólhelyzetet kialakítani. Teljes létszám ellen sem ment, Satossarinak nem volt sok dolga, a fehérvári támadások a kaputól négy méterre rendre elhaltak. A franciák annál frissebben mozogtak, s a 27. percben a Briancon szlovén csapatkapitánya Edo Terglav remek egyéni teljesítménye végén már 2-1-re vezettek a vendégek. A folytatásban sem termett sok babér Palkovicsék számára, a támadások nem voltak átütő erejűek, a francia védők pedig gyakran köszönhették meg az eladott korongokat.

A záró harmad igazán élvezetes játékot hozott. A Volán felpörgött, irányított, és komoly veszély alatt tartotta a kitűnően védő Satossari ketrecét. Kovács Csaba ziccere már jelezte, lesz még gyümölcse az erőfeszítéseknek, s ez a 48. percben góllá is érett. Remek Ocskay-Palkovics összjáték után utóbbi mattolta a ziccer végén a vendégek portását, 2-2. A találkozó hátralevő részében is volt lehetősége a Volánnak, de a helyzetek kimaradtak, így az összecsapást követő büntetősorozat döntött a győztes kilétéről. A fehérváriaknál csak Todd Jackson értékesítette a büntetőt, míg a túloldalon Vas Márton és Raux talált Hetényi kapujába, így végül a Briancon nyert 3-2-re. A tét nélküli párharc szombaton 19 órakor folytatódik.

Alba Volán SC 2–3 HC Briancon (1-1, 0-1, 1-0, 1-2) büntetőkkel