Büntetőkkel menetel tovább a Volán a rájátszásban - folytatás pénteken Dunaújvárosban

Drámai csatában szépített az Alba Volán a bajnokság első helyéért zajló, négy győzelemig tartó párharcban: hazai pályán a rendes játékidőben elért 2:2 után büntetőkkel (3:2) múlta felül a Dunaújvárost. A gólnélküli a hosszabbítást követő büntetők során - miután az első ötös sorozat nem hozott döntést - Budai bravúrsorozata, valamint a hatodik sorozatban higgadt maradó Palkovics életben tartotta a fehérvári reményeket. A rájátszás ma este Dunaújvárosban folytatódik és ha kissé elfogultan fehérvári szempontból nézzük a meccseket, akkor matematikai esély van arra, hogy itthon lehet majd bajnok az Alba Volán.

2005.03.18. 08:02 |

Drámai csatában szépített az Alba Volán a bajnokság első helyéért zajló, négy győzelemig tartó párharcban: hazai pályán a rendes játékidőben elért 2:2 után büntetőkkel (3:2) múlta felül a Dunaújvárost. A rájátszás ma este Dunaújvárosban folytatódik és ha kissé elfogultan fehérvári szempontból nézzük a meccseket, akkor matematikai esély van arra, hogy itthon lehet majd bajnok az Alba Volán.

A vendégek - akik az összesítésben 3:2-re vezetnek, s ma otthonukban fogadják vetélytársukat - jobban kezdték a megannyi kiállítással tarkított mérkőzést, ám az első harmad közepén magára talált a székesfehérvári csapat, s Palkovics révén megszerezte a vezetést: egy, Szuperről kipattanó korongot lőtt finom csel után a hálóba (1:0). A második szakaszban Orsó hibáját követően, emberhátrányból növelte előnyét a Volán: a játékos érthetetlen módon saját kapuja előtt hagyta a pakkot, s az ajándékot a szemfüles Gröschl köszönte szépen (2:0). A válogatott jégkorongozónak később rossz élményben is volt része: szerelési kísérlete közben - az elsődleges orvosi diagnózis alapján - lábtörést szenvedett. Az újvárosiak e húsz perc végén, gyönyörű találattal kezdték meg a kapaszkodást: Vas kitűnő passzát a berobbanó Ladányi értékesítette emberelőnyből (2:1). A záró szakasz vége előtt két perccel pedig Horváth András fokozta az izgalmakat, emberelőnyből (2:2).

A gólnélküli a hosszabbítást követő büntetők során - miután az első ötös sorozat nem hozott döntést - Budai bravúrsorozata, valamint a hatodik sorozatban higgadt maradó Palkovics életben tartotta a fehérvári reményeket.