Büntetőkkel jobb volt a Pécs, 1-1-re áll a negyeddöntő

A kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének második meccsén kritikán aluli dobásteljesítménnyel került komoly hátrányba az első félidőben az Alba Pécsen. A tanácstalanság volt az úr a máskor határozott fehérvári játékban, közben a hazaiak sokkal jobban céloztak. Később agresszív védekezéssel zárkózott ugyan, de nem tudott egyenlíteni az Alba, a Pécs 34 büntetőt dobva behúzta a meccset.
PVSK - Alba Fehérvár 78-74
2013.04.27. 18:49 |

Van úgy, hogy egy csapat első néhány dobása már jelzi, mire lehet számítani tőle egy meccsen, hát most nem így volt... Keller ziccere, majd Szabó két triplája mintha azt mutatta volna, remekül rákoncentráltak a fehérváriak a második meccsre - de itt aztán elszakadt a film. Miközben a brusztoló Pécsiek szépen megtalálták a lőtávolságot, az Alba szinte mindent kihagyott. A szünetig összehozott 24 százalékos mezőnymutató mindennél beszédesebb adat, volt, hogy még a zsákolás is mellé ment. A védekezés a félidő végére jobb lett, emiatt nem nőtt elviselhetetlenül nagyra a hátrány.

Szünet után úgy tűnt, elbizonytalanítható a Pécs, nagyon gyenge dobásokkal befejezett hazai akciókat fehérvári kosarak követtek, kár, hogy nem túl sűrűn. Wood belelendült, hét pontra sikerült faragni a különbséget - de itt megint újítani tudtak a hazaiak, a harmadik, negyedik negyed fordulóján 10-0-at repesztettek és visszaverték az Alba felzárkózását. Nem volt gondjuk a záró játékrészben sem, amíg agresszív letámadással meg nem zavarta őket a Fehérvár - viszont ipari mennyiségű büntetőt dobva kimásztak a csávából. Így 1-1 a párharc állása, jöhet a harmadik meccs kedden, Székesfehérváron.

PVSK - Alba Fehérvár 78-74 (23-13, 15-12, 18-17, 22-32)
Alba: Moore 2, Wood 28/6, Hollis 13, Szabó 17/15, Keller Á. 7. Csere: Jones 7, Supola, Bódi, Juhos, Lekli.