Büntetett a Salzburg emberelőnyben - három góllal kikapott a Fehérvár AV 19

Ipari mennyiségű kiállítást kapott a Fehérvár AV 19 itthon, az előző szezon döntőse, a Salzburg ellen. A "nehézsúlyú" ellenfél ezúttal megállt hét szerzett gólnál, de a Volán csak négyig jutott. Voltak jó periódusai a hazaiaknak, de az osztrák együttes fórjai kifogták a szelet a vitorlájukból. A fehérváriak mérlege: huszonnégy büntetőperc és hat kapott gól emberhátrányban.
2018.10.21. 19:51 |

Egy nappal a címvédő Bolzano elleni 5-2-es vesztes meccs után lépett ismét jégre a Fehérvár AV 19 az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A vasárnap esti ellenfél is nehézsúlyú volt, hiszen az előző EBEL-szezon döntőjének másik résztvevője érkezett a Raktár utcába, ráadásul Háriék 9-0-ás pofonba néztek bele a BL-résztvevő Salzburg otthonában.

Már az első harmadban szállítószalagon jöttek a fehérvári kiállítások és ez sajnos meghozta az osztrákok vezetését: előbb Gasley, majd Duncan talált be emberelőnyben. Lélektanilag nagyon jókor jött a Jarvenpaa-legények szépítése: Sarauer gólja révén feljött egy gólra a Volán, sőt a játékrész hajrájában beszorította a Salzburgot.

Megmaradt a hazaiak lendülete a folytatásra, Kóger szólója már a második harmad elején feltüzelte a szurkolókat, a "cséká" egy az egyben vezethette rá a pakkot Michalek kapusra, majd nem sokkal később Sarauer lőtt keresztvasat. Aztán inkább az osztrákok szorongattak, ehhez pedig egy újabb fehérvári kiállítás is hozzásegítette őket. A harmad derekán kis híján kiegyenlített a Volán fórban, de az ajtó-ablak ziccert nem sikerült értékesíteni - az más kérdés, hogy Sarauer nem önszántából zuhant a jégre, ahelyett, hogy közelről gólt ütött volna... Aztán megzuhant az egész csapat: egy perc alatt két gólt kapott a második harmad hajrájában. Negyven percnyi játék után, ahogy a Bolzano ellen szombaton, úgy a Salzburg ellen is 4-1-et mutatott az eredményjelző.

Mindjárt a harmadik harmad elején visszajött a remény, miután Sarauer közelről talált be Michalek ketrecébe. Ez pedig tovább növelte a kék mezesek lendületét, hamarosan Sille és Erdély letámadása után utóbbi egy gólra csökkentette a különbséget! (3-4)

Védekezésben is feltámadni látszott a Volán, de a négy a kettő elleni emberhátrány már soknak bizonyult: Duncan a negyvenhetedik percben megszerezte csapata ötödik, saját maga harmadik gólját. Majd "sima" emberelőnyben Harris szlalomozott végig a védők között és belőtte a hatodik vendég találatot. A derbin rendesen megszórták a játékvezetők kiállítással a hazaiakat, ezt pedig a záró játékrész derekán is kihasználták az osztrákok, akik 7-3-ra módosították az eredményt. Jobb későn, mint soha: betalált a Fehérvár! Erdély és Koskiranta hozott össze egy szépítő gólt, kialakítva ezzel a 7-4--es végeredményt.

A tényekhez hozzátartozik, hogy a fehérváriak huszonnégy órán belül a liga legerősebb együttesei léptek pályára a hétvégén, és sajnos nulla ponttal zárták az elmúlt két napot. Sovány vigasz, de egyébként a Salzburg a szezonban - a BL-t is beleszámítva - mindössze háromszor kapott négy vagy annál több gólt.

Fehérvár AV 19 - Salzburg 4-7 (1-2) (0-2) (3-3)

Gólszerző: Sarauer (2), Erdély, Koskiranta, ill. Gazley, Duncan (3), Baltram, Harris, Raffl.