Bronzérmes lett a Fehérvár Rugby Club felnőtt férfi csapata az olimpiai hetes bajnokságban

Az olimpiai hetes rögbi felnőtt férfi bajnokság harmadik helyezését szerezte meg a Fehérvár Rugby Club csapata hétvégén, Sopron-Ágfalván. A csoportmérkőzésen az Esztergom felülkerekedett a fehérvári fiúkon, de a Cegléd elleni győzelem továbbjutást ért. Az elődöntőt ezután könnyedén nyerte a Budapest Exiles, a helyosztón a Debrecen viszont nem tudott ellenállni a fehérvári rohamoknak.
2019.06.26. 10:08 |

A fehérváriak az első mérkőzésen az Esztergom ellen léptek pályára. Az első félidő nagyobbik része még bizakodásra adott okot, sajnos nem sikerült a meglepetés, az első kapott cél megtörte a fiúk lendületét, így vereséggel indítottak.

A második mérkőzésen a Cegléd ellen bizonyíthattak a mieink. Nehezen indult, de végül sikerült legyőzni őket 19-12 arányban, annak ellenére is, hogy a második félidőt kettős emberhátrányban kellett befejeznie a fehérvári csapatnak Erős Regő és Alessandro Piccinato sárga lapjai miatt. Így tehát a csoportját másodikként záró Vadkanok a másik csoportban első helyezést szerző Budapest Exiles csapatával játszott elődöntőt.

A fehérváriak ezen a meccsen sajnos könnyen felejthető teljesítménnyel rukkoltak elő, még a pontszerzés sem sikerült, lecsúszva így a döntőről, viszont bejutva a bronz mérkőzésre, ahol a másik elődöntőben a Vitézektől vereséget szenvedő Debrecen csapata várt rájuk. Végig kiélezett volt a mérkőzés, Nánási célja után ugyanis kimaradt a jutalomrúgás. A sérüléssel bajlódó, de a mérkőzés végére beálló Szabó Gergely egy labdaszerzést követően beállította a 17-7-es végeredményt, így:

a székesfehérvári csapat állhatott fel a dobogó harmadik helyére.