Bronzérmes lett a bajnokságban a Fehérvár Rugby Club női csapata

A Fehérvár Rugby Club női csapata ismét dobogóra állhatott az Esztergomban megrendezett utolsó női fordulót követő eredményhirdetésen. A tornarendszerű bajnokságban a versenyrendszer és a terhelés igazodik az olimpián két nap alatt lezajló megmérettetéshez.
2021.05.25. 08:25 |

A Fehérvár Rugby Club három játékosa szerepelhet a magyar női rögbi válogatottban; Pap Helga, Völgyi Virág és Oláh Dorottya.

A szombati záró forduló mérkőzései:

Medvék (Budapest) – Fehérvár Rugby Club 24 – 5

A Medvék csapata nem kockáztatta bajnoki elsőségét; a legjobb felállással küldte pályára játékosait. A pályán óriási küzdelem zajlott Medvék csak felnőtteket felvonultató és a Fehérvár utánpótlás játékosokból álló csapata között.

Esztergom – Fehérvár Rugby Club 22 – 7

A Esztergom gyors egyéni elfutásokból szerzett pontokat, a fehérvári lányok pontja jól előkészített támadás eredményeként született, Völgyi Virág elfutását követően.

Fehérvár Rugby Club – Honfoglalók Nagykőrös 24 – 5

A mérkőzésen érvényesült a papírforma, a mérkőzés első percében Völgyi Virág öt pontos célját követően a jutalomrúgást Oláh Dóra érvényesítette 2 pontos rúgásával, 7 – 0. Ezt követően Jakubecz Lili körbefutotta az ellenfelet újabb öt pont, majd jutalomrúgás és újabb 2 pont Pap Helgától. 14 – 0.

Az Honfoglalók nem adta fel még a félidő befejezése előtt középen áttörtek, 7 pontért, így a félidő 19 – 5-ös eredménnyelzárult. A második félidőben Oláh Dóri újabb 5 pontos céllal növelte az Fehérvári lányok előnyét: 24 – 5.

Nyitóképen a Fehérvár Rugby Club 3. helyezett női csapata. (fotó: FRC)

Állnak: Oláh Dorottya, Boda Eszter, Völgyi Virág, Jakubecz Lili, Gyolcsos Ferenc Edző
Térdelnek: Takács Kata, Kiss Virág, Pap Helga csk, Nagy Dóra.

Belső képen: Völgyi Virág