Bronzérmes a magyar női csapat az öttusa VB-n

Egyéniben nem sikerült az éremszerzés, azonban a Vörös Zsuzsanna, Tóth Adrienn, Máthé Vivien alkotta magyar öttusa válogatott bronzérmet szerzett a budapesti MVM Öttusa Világbajnokságon. A Puskás Ferenc Stadion Szoborparkjában a legjobb magyar Gyenesei Leila volt. Az Alba Volán-Bericap fiatal tusázója a hatodik helyen ért célba.
2008.05.31. 22:02 |

Nem kezdetek jól a magyar hölgyek a budapesti öttusa Világbajnokság döntőjében. A lőállásokban nem céloztak igazán jól a házigazda öttusázók, csupán Tóth Adrienn teljesítménye volt elfogadható, Vörös, Máthé, és Gyenesei sem került 180 kör fölé.

A vívás hozhatott volna fordulatot a gyenge kezdés után, de a másik technikai számban sem remekeltek a lányok. Csupán Vörös került 1000 pont fölé a páston, így két szám után nem tartoztak a magyarok a közvetlen élmezőnybe.

A mobil-medencében aztán hasították a vizet a magyarok, Gyenesei Leila ebben a számban a második lett, de Vörös, Máthé és Tóth Adrienn sem maradtak el tőle sokkal, így mindenki előrelépett az összesített ranglistán.

A lovaglás azonban megszórta a mezőnyt, s az éremálmokat is megtépázta. Vörös Zsuzsa várta a legjobb pozícióból – a nyolcadik helyről a lovaglást – de a 36 fős mezőnyben csak a 32. eredményt érte el a lovaspályán, így visszacsúszott az összetett 17. helyére. Tóth Adrienn jól lovagolt – ebben a számban a negyedik volt, és a 13.-ról várhatta a futást, Máthé Viven a VB hátsó régiójában készülődhetett a 3000 méterre, míg Gyenesei Leila összetettben a nyolcadik volt a lovaglás után.

A futópályán aztán a fiatal fehérvári öttusázó két helyet javított pozícióján, s legjobb magyarként a hatodik helyen zárta a Világbajnokságot. Kár, hogy Gyenesei csak egyéni induló volt, így teljesítményével nem lendíthetett a csapaton. Tóth Adrienn a 12., Vörös Zsuzsanna a 17., Máthé Vivien pedig a 25. helyen ért célba.

Világbajnok a francia Amelie Caze, második az egyiptomi Aya Medany, míg a bronzérem a brit Katie Livingstonnak jutott.
A Vörös, Tóth, Máthé alkotta csapat a harmadik helyen végzett a csapatversenyben a lengyel és a brit egység mögött.

EGYÉNI ÖSSZZETETT VÉGEREDMÉNY
 1.Amelie Caze (francia) összesen 5616 pont
 2.Aya Medany (egyiptomi) összesen 5596 pont
 3.Kaie Livingston (brit) összesen 5588 pont
 6. Gyenesi Leila (magyar, lövészet:1012, vívás:808, úszás:1376, lovaglás:1136, futás:1172) összesen 5504 pont
 12. Tóth Adrienn (magyar, lövészet:1120, vívás:760, úszás:1248, lovaglás:1168, futás:1120) összesen 5416 pont
 17. Vörös Zsuzsanna (magyar, lövészet:1060, vívás:856, úszás:1340, lovaglás:1016, futás:1096) összesen 5368 pont
 25. Máthé Vivien (magyar, lövészet:1144, vívás:736, úszás:1224, lovaglás:1068, futás:1100) összesen 5268 pont