Borsófesztivál és egészségnap a Feketehegy-Szárazréten

Az idei Borsófesztivál volt már az ötödik a közösségi központ a Feketehegy-Szárazréten a gasztroudvarában. A Székesfehérvári Kertbarát Egyesület és A Szabadművelődés Háza közös programján bármilyen ételt lehetett főzni vagy sütni borsóból. A rendezvénnyel egyidőben tartották a városrészi egészségnapot, ahol ingyenes szűrővizsgálatokkal vártak minden korosztályt.
2019.06.15. 23:38 |
Borsófesztivál és egészségnap a Feketehegy-Szárazréten

Már reggeltől sokan serénykedtek a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központ Gasztroudvarán. A főzőversenyen kötetlenül bármit lehetett főzni vagy sütni borsóból, így a hagyományos leves és főzelékvariációk mellett számos különlegesség is készült.

A Borsófesztivál alapötlete Szöllősi Istvánnétól, a Székesfehérvári Kertbarát Egyesület alelnökétől származik, aki 2014-ben gondolt először egy ilyen esemény létrehozására. A közkedvelt kertnövény már évszázadokkal korábban is fontos szerepet töltött be az étkezés történetében. Egy 1696-os feljegyzés szerint a divatos hölgyek a nagy lakomák végén, titokban csipegették. Ezen kívül a zöldborsó gyógyhatása is jelentős, hiszen cukor-, fehérje- és vitamintartalma is magas.

Szigli István a városrész önkormányzati képviselője köszöntötte a résztvevőket. Az elmúlt évek során egyre több csapat jelentkezett, idén már érkeztek vendégek Pusztaszabolcsról és Debrecenből is.


Pszichológiai tanácsadás, csontsűrűség illetve EKG mérés. Ilyen és ehhez hasonló vizsgálatok várták mindazokat, akik ellátogattak szombaton Feketehegyre, ugyanis 10. alkalommal tartották meg a Feketehegy-Szárazréti Egészségnapot.

Fehérvári színes

  1. Csabai Pétert köszöntötték

    Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.

    2026.07.31.
  2. Vadszeder-gyűjtés elhalasztva

    A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.

    2026.07.31.
  3. Ételosztás augusztusban

    Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.

    2026.07.31.
  4. Királyi Közkori idén is

    A Székesfehérvári Királyi Napok rendezvénysorozat részeként augusztus 14-én, pénteken és augusztus 16-án, vasárnap történelmi óriásbábokkal várja a hűsölni és korcsolyázni vágyókat az Aréna. A különleges közönségkorcsolyán büfé és ruhatár is üzemel majd, valamint korcsolyabérlésre és -élezésre is lesz lehetőségük az érdeklődőknek.

    2026.07.31.