-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Biztos kezekben Székesfehérvár épített örökségei - a KÖH új elnökével találkozott Székesfehérvár polgármestere
Bemutatkozó látogatáson Székesfehérváron járt Dr. Mezős Tamás, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal új vezetője. A polgármesternél lezajlott megbeszélésen több olyan aktuális téma is felmerült, amiben a város és a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal együttműködésére van szükség. Így például szóba került a Nemzeti Emlékhely fejlesztése a Királyi séta projekt keretében, a Hiemer-Font-Caraffa épületegyüttes harmadik ütemének tervezése és az Áprád-fürdő eddig hosszan elnyúló engedélyeztetési folyamata is.
2007.09.26. 16:36 |
Bemutatkozó látogatáson Székesfehérváron járt Dr. Mezős Tamás, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal új vezetője. A polgármesternél lezajlott megbeszélésen több olyan aktuális téma is felmerült, amiben a város és a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal együttműködésére van szükség. Így például szóba került a Nemzeti Emlékhely fejlesztése a Királyi séta projekt keretében, a Hiemer-Font-Caraffa épületegyüttes harmadik ütemének tervezése és az Áprád-fürdő eddig hosszan elnyúló engedélyeztetési folyamata is.Mint a KÖH elnöke megfogalmazta: mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy a Nemzeti Emlékhely ügye nyugvópontra jusson, hiszen a terület méltó kialakítása nemcsak Székesfehérvár, hanem a szakhivatal érdeke is.
Warvasovszky Tihamér polgármester köszönetet mondott a Hiemer-Font-Caraffa épületegyüttes felújítása során tanúsított együttműködésért. Mint elhangzott: a második ütem kivitelezése kapcsán is folyamatosan egyeztet a KÖH helyi szakembere az önkormányzattal, sőt várhatóan napokon belül kiadja a szakhatóság a 3. ütem felújítására az építési engedélyt.
Úgy tűnik, rendeződik az Árpád-fürdő kialakítására vonatkozó engedélyeztetési eljárás is. Egy nemrég lezajlott egyeztetésen sikerült közös álláspontot kialakítani és a befektető a napokban be is nyújtotta az átdolgozott terveket a szakhatóságokhoz.