-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Biztonságot és új játszóteret ígértek Feketehegy-Szárazréten
Az új Mura utcai játszótér építési terveiről és a közbiztonsággal összefüggő kérdésekről is beszélt Szigli István, a 9. számú választókörzet önkormányzati képviselője a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Házban megrendezett lakossági fórumon. A képviselő kiemelte, hogy az új Mura utcában mintegy 40 millió forintból valósul meg a játszótér építése és térfigyelő kamerákat is felszerelnek majd a körzetben.
2010.02.09. 17:08 |
Az új Mura utcai játszótér építési terveiről és a közbiztonsággal összefüggő kérdésekről is beszélt Szigli István, a 9. számú választókörzet önkormányzati képviselője a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Házban megrendezett lakossági fórumon. A képviselő kiemelte, hogy az új Mura utcában mintegy 40 millió forintból valósul meg a játszótér építése és térfigyelő kamerákat is felszerelnek majd a körzetben.
A fórumon résztvevő szárazréti lakosok kérdéseket tehettek fel Vargha Tamás tanácsnoknak és Tóth Boglárkának, a Városgondnokság Kft. szakterület-felelősének is. A jelenlevők közül a legtöbben a Mura utcai szociális bérlakások konstrukciós hibáira és néhány ottélő család folyamatos rendzavarására panaszkodtak.

Szigli István, a körzet képviselője az érdeklődőknek bemutatta az új Mura utcai játszótér terveit, amely összesen 40 millió forintba kerül majd. A körbekerített játszótéren kerékpártárolót helyeznek ki, több mint 400 zöld növényt telepítenek és elkülönített részeket alakítanak ki kicsiknek és nagyoknak. Szigli István elmondta, hogy térfigyelő kamerarendszert is felszerelnek a városrészben, a Mura utca önálló térfigyelő kamerát is kapna, amelynek segítségével a játszótéren történteket is látják majd. A megvalósítás mintegy 14 millió forint lesz - mondta el a körzet képviselője, aki szerint tovább javíthatja majd a közbiztonságot, hogy állandó helyet kap a körzeti megbízott, akinek irodáját a Szociális Otthonnál lévő régi képviselői iroda helyén alakítják ki.