-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Biztonságosan kelhetnek át a gyalogosok a Budai úton
A gyalogosok biztonságos közlekedéséért fogott össze Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkományzata és az Allianz Hungária Biztosító Rt. Közép-dunántúli Igazgatósága. A biztosító a Budai úti, új jelzőlámpás csomópontok üzembe helyezéséhez járul hozzá 1,5 millió forinttal. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, a jelzőlámpás csomópontok kialakítását a Budai út forgalomnövekedése tette szükségessé: a statisztikák szerint naponta 23 350 gépkocsi halad át ezen a szakaszon, több éve húzódó probléma, hogy a buszról leszálló gyalogosok nem tudnak átjutni a másik oldalra, erre számos lakossági fórumon panaszkodtak eddig az öreghegyiek.
A gyalogosok biztonságos közlekedéséért fogott össze Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkományzata és az Allianz Hungária Biztosító Rt. Közép-dunántúli Igazgatósága. A biztosító a Budai úti, új jelzőlámpás csomópontok üzembe helyezéséhez járul hozzá 1,5 millió forinttal. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, a jelzőlámpás csomópontok kialakítását a Budai út forgalomnövekedése tette szükségessé: a statisztikák szerint naponta 23 350 gépkocsi halad át ezen a szakaszon, több éve húzódó probléma, hogy a buszról leszálló gyalogosok nem tudnak átjutni a másik oldalra, erre számos lakossági fórumon panaszkodtak eddig az öreghegyiek.
Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, a Közútkezelő Kht.-val két jelzőlámpás csomópontot alakított ki az önkormányzat, az egyik már működik, míg a másik lámpa most van próbaüzem alatt. A jelzőlámpás csomópontok kialakításához az önkormányzat mintegy 10,5 millió forinttal járult hozzá, a Közútkezelő Kht. 8 millió forintos összeget fizetett. Az egyik jelzőláma üzemeltetését teljes egészében az önkormányzat vállalta, a másiknál ágarányosan osztozik a költségeken a Közútkezelő és a város. Az Allianz Hungária nevében Kozma Attila regionális igazgató elmondta, hogy a fehérvári gyalogosok biztonságát szolgáló jelzőlámpás átkelőhely üzembe helyezéséhez 1,5 millió forinttal járult hozzá a társaság, a balesetmegelőzési keret terhére. Az Allianz Hungária azt szorgalmazza, hogy a biztosító társaságok gondolkodjanak preventív módon: fordítsanak egyre nagyobb figyelmet a balesetek megelőzésére. Ezen filozófia jegyében nemrégiben Vezetéstechnikai Centrum kialakításához is hozzájárult az Allianz.