Bíztató bemutatkozás - Albacomp - Komárom 91-78

Jól kezdte a mérkőzést az Albacomp, 10:1-es állásnál kényszerültek időkérésre a meglepett vendégek. Ezt követően kiegyenlített lett a játék, felváltva estek a szebbnél szebb kosarak. 31-24 lett a negyed vége. Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője a mérkőzés után elismerően nyilatkozott a játékosok igyekezetéről, de a védekezéssel nem volt elégedett.
2010.09.17. 08:06 |
Jól kezdte a mérkőzést az Albacomp, 10:1-es állásnál kényszerültek időkérésre a meglepett vendégek. Ezt követően kiegyenlített lett a játék, felváltva estek a szebbnél szebb kosarak. 31-24 lett a negyed vége.

Nagy csatát hozott a második negyed is, amellett, hogy mindkét edző rotálta a csapatát rendesen. Kipróbáltak szinte minden variációt. A Komárnónak komoly fejtörést okozott, hogy hogyan törjék fel az Alba védelmét. A hazaiak viszont könnyedén vették be a Rieker hálóját. 56-37 lett a félidő eredménye. Nem változott a játék képe a harmadik negyedre. Talán egy kicsit a Komárno szigorított a védelmén, ezért nehezebben estek a hazai gólok. (71-55). Az utolsó etapra egy kicsit elfáradtak a csapatok, két "potya kosár" után Dzunics mester teátrális mozdulatokkal kért időt. Látszólag elégedetlen volt a védekezéssel. Sok hibával játszott ezekben a percekben mindkét csapat. Nagy futás vette kezdetét, az Albacompnak egyszerűen semmi nem sikerült. Észrevétlenül kilenc pontra csökkent a fehérvári húsz pontos előny, Dzunics ismét időt kért. Ezt követően óriási iramba kezdett az Albacomp, így picit "szépítettek" az amúgy elvesztett utolsó negyeden. A mérkőzést viszont megérdemelten nyerték meg Kellerék.

Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője: A fiúk nagyon odatették magukat, látszott, hogy nagyon igyekeznek, ami az új igazolásoktól el is várható. Nem voltam elégedett a védekezéssel, de a támadásunkban is volt egy-két furcsa ötlet, illetve érdekes próbálkozások születtek, amikből természetesen könnyű gólokat kaptunk. Jelen pillanatban a felkészülésünk elején tartunk.