-
Fehérvár köszöntötte katonáit
Évtizedes hagyományokhoz híven és a Magyar Honvédelem Napjához kötődően Székesfehérvár Önkormányzata gálaesttel köszönte meg a helyőrségben szolgáló katonák áldozatos munkáját. Az ünnepség keretében idén is átadták Székesfehérvár városának rangos elismerését, a Sipos Gyula-díjat, valamint a Gyuricza-emlékgyűrűt.
2026.05.19. -
HTBK közgyűlés elismerésekkel
Hétfő délután a Városháza Dísztermében tartotta éves közgyűlését a HTBK Székesfehérvári Szervezete. Az eseményen dr. Cser-Palkovics András Polgármesteri Elismerő Emlékérmet adományozott Selyem Antóniának a Székesfehérvár és Gyergyószentmiklós közötti kapcsolatok ápolása, fejlesztése, valamint a katonai értékek megőrzése érdekében végzett, kiemelkedő tevékenysége elismeréseként.
2026.05.18. -
Drogdílereket fogtak el
Hét kábítószer-kereskedőt vettek őrizetbe Fejér vármegyében. Seregélyesi, perkátai és fehérvári személyeket gyanúsítanak azzal, hogy tiltott szert árultak. Többek között több mint egy kg kristályos anyagot foglaltak le a rendőrök a házkutatások során.
2026.05.20. -
Kiszáradás határán a Velencei-tó
Kritikusan alacsony a Velencei-tó vízszintje, már a nyár kezdetén 70%-a hiányzik a tó vízkészletének! Hiába a múlt héten lehullott 30 mm-nyi csapadék, jelen pillanatban úgy áll, hogy június közepére elérheti a vízállás Agárdnál a valaha volt legalacsonyabb szintet.
2026.05.20.
Bírság helyett fennmaradási engedélyt kaphatnak az engedély nélkül fúrt kutak
2018. év végéig bírság nélkül lehet engedélyez- tetni a 2016. június 4. előtt, illegálisan kialakított kutakat az ország egész területén. A helyi jegyzőhöz akkor lehet fordulni, ha a kút házi ivóvízigény kielégítésére is szolgál, és maximum 500 m3 vizet szolgáltat évente talajvízből vagy vízparti vízből. Ettől eltérő esetben (pl. kizárólag öntözési célból létesített kút esetén) a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz.
2016.11.30. 12:36 |
2018. év végéig bírságmentesen lehet engedélyeztetni a 2016. június 4. előtt, illegálisan kialakított kutakat az ország egész területén. A fennmaradási engedélyezési eljárás lefolytatásának feladata két hatóság között oszlik meg. A helyi jegyzőhöz akkor lehet fordulni, ha a kút házi ivóvízigény kielégítésére is szolgál, és maximum 500 m3 vizet szolgáltat évente talajvízből vagy vízparti vízből. További feltétel, hogy a kút ne érintse vízbázis védőterületét.

Ettől eltérő esetben – pl. kizárólag öntözési célból létesített kút esetén a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz (8050 Székesfehérvár, Pf. 947. e-mail: fejer.vizugy@katved.gov.hu) kell benyújtani a kérelmet, amelyhez csatolni kell a működő, megépített kút adatit tartalmazó tervdokumentációt. Amennyiben a kút tulajdonosa hitelt érdemlően tudja bizonyítani hogy a kút 2016. június 4. előtt létesült, és a hatóságtól megkapja a fennmaradási engedélyt, a tulajdonos mentesül a bírság megfizetésének kötelezettsége alól. Más esetben, ha a kutat engedély nélkül 2016. június 4. után létesítették, akkor a fennmaradási engedély mellé bírságot is köteles kiszabni a hatóság. Az is előfordulhat, hogy a hatóság nem engedélyezi a kút fennmaradását, ilyenkor a kút elbontására, megszüntetésére kötelezik a kérelmezőt.
A fennmaradási engedélyezési eljárásra vonatkozó részletes tájékoztatót ITT TÖLTHETI LE!